Meclis'te MHP ve İYİ Parti Arasında Kavga Çıktı

23 Nisan özel oturumu öncesi MHP, İYİ Parti vekillerinin yerini almasını kabul etmedi, aniden oturma düzeni yeniden değişti

Meclis'te MHP ve İYİ Parti Arasında Kavga Çıktı
Meclis'te MHP ve İYİ Parti Arasında Kavga Çıktı Hilal Mert

24 Hazira 2018 günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlık Hülümet Sistemi seçimlerinde mecliste 5 vekili bulunan İYİ Parti'nin sıkıntı yaşamaması için CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun isteği üzerine CHP’den isitfa edip İYİ Parti üyesi olan milletvekilleri için yeni oturma düzeni kavga çıkardı.

CHP’den gelen 15 milletvekiliyle grup kuran İYİ Parti için Meclis Genel Kurulu’nda yer düzenlemesine gidildi. Genel Kurul’daki oturma düzeninde salonun en sağında yer alan MHP bir yana kaydırıldı bu bölümü İYİ Parti’ye verildi. MHP de HDP’nin bir sola kaydırılmasıyla boşalan yere alındı. Yeni yer düzenine ilişkin tabelalar da yenilendi. Değişikliği kabul etmek istemeyen MHP Grup Başkanvekilleri Erkan Akçay ile Erhan Usta, İYİ Parti’nin kendi sıralarına oturmasına itiraz etti. İtiraz üzerine yer düzeni tekrar değişti.

Bugünkü 23 Nisan özel oturumu öncesi MHP vekilleri aynı yerinde kaldı, CHP’den İYİ Parti'ye katılan gelen 15 milletvekili ve 5 İYİ Parti vekili için başka oturma düzeni oluşturuldu.

TBMM MHP İYİ Parti Kavga 23 nisan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş