Meclis Yine Yeniden Çok Gergin

Anayasa değişikliği teklifinin görüşüldüğü Türkiye Büyük Millet Meclisi dün gece yine çok hareketliydi. Vekiller kavga etmedi ama tartışmalar nedeniyle tansiyon hiç düşmedi.

Meclis Yine Yeniden Çok Gergin
Meclis Yine Yeniden Çok Gergin

Önce Ak Parti ve CHP arasında erken seçim tartışması yaşandı. Sonra söz dönüp dolaşıp By-Lock’a geldi. Ve Ak Parti ile CHP arasındaki tartışmaya MHP’de dahil oldu. Ama dakikalar sonra 3 parti bu kez aynı safta yer aldı. Kürsüye çıkan HDP’nin Ermeni asıllı milletvekili Garo Paylan 1915 olayları için soykırım diyince ortamın ateşi tekrar yükseldi.

AK PARTİ VE CHP ARASINDA “PEHLİVAN” POLEMİĞİ

Tarışmalar, suçlamalar, ithamlar. Genel Kurul’da dün gece kavga yoktu ama yine birbirinden farklı tartışmalar vardı. İlk tartışma MHP lideri Devlet Bahçeli’nin fitilini ateşlediği erken seçim konusunda yaşandı. Ak Parti ile CHP arasında “pehlivan” polemiği vardı. Milletvekilleri sabaha kadar çalıştı. Anayasa teklifi değişikliğinin en kritik 3 maddesi daha kabul edildi. Ama mesai süresi uzayınca konu konuyu açtı, söz dönüp dolaşıp By-Lock’a geldi. CHP’li Bülent Tezcan bir gün önce MİT raporu olduğunu iddia ettiği bir belgeyle ismini vermediği Ak Parti’li bir genel başkan yardımcısını suçlamıştı. “Mit kayıtlarında 563 bin 189 numarayla kayıtlı olan AKP Genel Başkan Yardımcısı Kimdir” demişti.

BY-LOCK TARTIŞMASI MECLİS’İ KARIŞTIRDI!

O iddiayı dün gece CHP Grup Başkanvekili Engin Altay sürdürdü. Altay tartışmaya MHP’yi de “Bu tavrınızı Milliyetçi Hareket Partisi’nin tabanına, ülkücü camiaya umarım ve dilerim anlatabilirsiniz” diyerek dahil etti. Chp ve Mhp’nin By-Lock polemiğine AK Parti’de katıldı. 3 partinin karşı karşıya gelmesi HDP’li Garo Paylan’ın kürsüye çıkmasıyla sona erdi.

HDP’NİN ERMENİ VEKİLİNDEN “SOYKIRIM” YALANI!

Çünkü HDP’li vekil milletin kürsüsünden türk milletine hakaret etti. “Büyük katliamlarla, soykırımlarla bu topraklardan ya sürüldüler ya mübadelelere uğradılar.” dedi. HDP’nin ermeni asıllı milletvekili Garo Paylan meclis kürsüsünde 1915 olayları için “soykırım” diyince ortalık karıştı. HDP’li Paylan “Dedelerim katledildi” dedi. Başkan Vekili Ahmet Aydın Paylan’ı uyardı. Ama HDP’li vekil sözlerini geri almayınca tansiyon daha da yükseldi. Tartışma uzayınca birleşime 10 dakika ara verildi ama ara 1 saat 20 dakika sürdü. Ardından Ak Parti, CHP ve MHP, HDP’li Paylan’a tepki gösterdi.

PAYLAN’A 3 OTURUMDAN MEN CEZASI VERİLDİ

Paylan’ı HDP’li Sırrı Süreyya Önder savundu. Soykırım yalanı için ifade özgürlüğü dedi o da tepki aldı. Tüm yaşananlardan sonra HDP’li Garo Paylan’a 3 birleşime katılmama cezası verildi ve soykırım yalanına ait sözleri tutanaklardan çıkarıldı.

Garo Paylan TBMM Ermeni Soykırımı CHP MHP Ak Parti AKP Engin Altay Sırrı Süreyya Önder Bülent Tezcan Milletvekili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor