Mayıs Ayında Antalya'ya Kar Yağdı

Akdeniz'in incisi Antalya'ya bugün bir anda bastırdı, yazlık kıyafetler ile kar yağışına mahsur kalan vatandaş nereye kaçacağını şaşırdı

Mayıs Ayında Antalya'ya Kar Yağdı
Mayıs Ayında Antalya'ya Kar Yağdı Hilal Mert

Akdeniz'in incisi Antalya'ya bugün kar yağdı. Antalya-Konya karayolunun Akseki beldesinde 1825 rakımlı olan Alacabel mevkii yaz ayının başında kara teslim oldu. Bir anda bastıran kar yağışı ve dolu nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı hatta bazı araçlar yolda kaldı. Yaşanan doğal afet sonrası harekete geçen Antalya karayolları ekipleri bölgeye ulaşarak yol açma ve kar küreme çalışmalarına başladı. Karda mahsur kalan araçlar zaman kaybetmeden kurtarıldı.

Antalya Neresidir?

Antalya, Türkiye'nin en kalabalık beşinci şehridir. Akdeniz'in incisi olarak da bilinir. Akdeniz iklimi görülür. Yazları sıcak ve kurak geçer. Yazın öğleden sonra meltem rüzgarı ile sahiller biraz serinler. Kış bol yağışlı geçer, dağlara kar yağar. Antalya, sahilinde denize girilirken, dağlarında kayak yapılabilir. Şehirm sıcaklığı -4.3°C ile 43.4°C arasında değişir. Kışın sıcaklık 10 dereceden aşağı düşmez. 2016 sonu itibarıyla İl Nüfusu: 2.328.555 olarak belirlenmiştir. 19 İlçe ve belediye, bu belediyelerde toplam 910 mahalle bulunmaktadır. Sillyon Antik Kenti, Noel Baba Kilisesi, Myra Antik Kenti, Termessos Antik Kenti, Oluk Köprü, Tarihi Saat Kulesi, Olimpos Antik Kenti, Magydos Antik Kenti, Aspendos (Köprüpazar) Köprüsü, Kaş Antik Tiyatrosu, Apollon Tapınağı, Perge Antik Kenti, Aspendos Tiyatrosu en bilindik tarihi kalıntılardır.

 
Mayıs Antalya Kar akdeniz Akseki Alacabel yağış kurtarma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş