Marmaris'te Denizden 3.5 Ton Çöp Çıktı

Marmaris'te yapılan kıyı ve deniz dibi temizliğinde, utandıran görüntüler ortaya çıktı...

Marmaris'te Denizden 3.5 Ton Çöp Çıktı
Marmaris'te Denizden 3.5 Ton Çöp Çıktı Hilal Mert

Türkiye'nin gözde tatil beldelerinden olan Marmaris'te kıyı ve deniz dibi temizliği yapıldı. Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan kıyı ve deniz dibi temizliği şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunan Günnücek Milli Parkı ile Sahil Güvenlik Marmaris Grup Komutanlığı arasındaki Buruncu mevkisinde yapıldı.

3 personel, 7 saat süren çalışma sonucunda 800 metrekarelik bir alandan yaklaşık 3,5 ton çöp çıkarıldı. Yapılan çalışma sonucunda araç lastiği, yatlarda kullanılan tencere, tava, yat banyo aparatları, balıkçıların kullandığı malzemeler, çürümüş tel ağlar, teknelerde kullanılan alüminyum ve demir aksamlar çıkan çöpler arasında en dikkat çeken malzemelerdi. Kamyonete yüklenen 3,5 ton çöp imha edilmek üzere Muğla Büyükşehir Katı Atık Tesisi'ne götürüldü.

Marmaris Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri konuya dair bir açıklama yaptı. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerine göre; Marmaris ve çevresinde dinlenme alanları, orman yollarına çöp konteynerleri koyulmasına ve uyarı levhaları asılmasına rağmen vatandaş her yere çöp bırakıyor. Denizden ekmeğini kazanan günübirlik gezi tekneleri, balıkçılar ve yatlardan atılan çöpler de cabası! Denizden ekmeğini kazananlar doğayı, denizi koruması gerekirken, kirletiyorlar. Ayrıca Marmaris Belediyesi'nin geçtiğimiz ay ilçenin koylarında yaptığı temizlikte 11 ton ağırlığında çöp toplanmıştı...

Marmaris deniz deniz dibi temizlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadın Dizisi Son Bölümde Neler Oldu? Kadın Dizisi 39. Bölüm Yeni Fragman İzle
Kadın Dizisi Son Bölümde Neler Oldu? Kadın Dizisi 39. Bölüm Yeni Fragman İzle
Süper Lig'de İddia'nın Şampiyonluk Oranları Değişti. İşte İddia'nın Şampiyonluk Adayı
Süper Lig'de İddia'nın Şampiyonluk Oranları Değişti. İşte İddia'nın Şampiyonluk Adayı