Manisa'da Toplam Bilanço: 590 Asker Zehirlendi

Manisa'da son bir ayda kışlalarda dağıtılan yemeklerden dolayı 4. defa zehirlenme vakası yaşandı. Dün 69 kişi zehirlenerek hastaneye kaldırılmıştı. Bugün de çok sayıda asker zehirlendi.

Manisa'da Toplam Bilanço: 590 Asker Zehirlendi
Manisa'da Toplam Bilanço: 590 Asker Zehirlendi Umut Aslan

Manisa'da bir zehirlenme vakası daha yaşandı.Gelen son dakika bilgisine göre Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı'nda akşam yemeğinin dağıtılmasının ardından mide bulantısı, kusma ve baş ağrısı şikayetleri ile revirlere başvuran çok sayıda asker acil olarak hastanelere kaldırıldı. Zehirlenen askerlerinin bir an önce serum tedavilerinin başlandığı bilgisi geldi.  Akşam yemeğinde verilen yemeklerden dolayı besin zehirlenmesi yaşayan askerlere Tugay Komutanlığı'nın içerisinde seyyar çadır kurulduğu ve askerlere ilk müdahalelerin orada yapıldığı bilgisi geldi. Yaşanan vahim zehirlenme olayının ardından Manisa Valisi zehirlenen askerlerin durumları hakkında bilgi almak için hastaneye gitti.

Manisa 1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'nda akşam yemeğinin yenmesinin ardından besin zehirlenmesi nedeniyle yaklaşık 400 asker hastanelere kaldırılmış durumda. Akşam yemeğinden dolayı zehirlenen ve hastaneye kaldırılan askerlerin sağlık durumları ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmadı fakat Manisa Valisi'nin ilk açıklamasına göre zehirlenen askerlerden bazılarının hayati tehlikesinin olduğu anlaşıldı.

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Merkezefendi Devlet Hastanesi'ne giderek zehirlenen yüzlerce askerin askerin sağlık durumu hakkında bilgi almaya gitti ve hastane çıkışında bir açıklama yapan Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer ""Askerlerimizin neyden etkilendiğini tam olarak belli değil. Edindiğimiz bilgilere göre 200 askerimizin rahatsızlandığını öğrendik, şu an araştırıyoruz. Üzücü olan durum, bazı askerlerimizin durumu kritik" dedi.

ROTA Yemek Şirketiyle Sözleşme Feshedildi

Gelen yoğun tepkiler üzere Savunma Bakanı Fikri Işık Rota Yemek Şirketi ile sözleşmelerin feshedildiğini duyurdu. Hastaneye zehirlenen askerleri ziyarete gelen Savunma Bakanı Fikri Işık'a, asker yakınları ve bazı vatandaşlar tarafından tepki gösterildi.

rota yemek şirketi manisa besin zehirlenmesi 200 asker vali açıklaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!