Manisa'da Köpeklere İşkence

Manisa'ya bağlı Yunusemre ilçesinde yaşanan akıl almaz olayda 3 genç kendilerinin gezdirdikleri pitbull cinsi köpekleri sokaklarda yaşayan köpeklerin üzerine sürdü ve saldırttı ve ardından bu da yetmedi gençler sokak köpeklerini bıçakladı.

Manisa'da Köpeklere İşkence
Manisa'da Köpeklere İşkence
19 Mayıs günü yaşanan olan Manisa'da kamera kayıtlarında tespit eidldi. Kayıtların farkedilmesiyle inanılmaz vahşet şok etkisi yarattı. Pitbull cinsi köpekleriyle sokak köpeklerine saldıran 3 gencin kendi köpeklerinin yaptıkları yetmezmiş gibi sokak köpeklerine tekme atıp bıçaklamaları güvenlik kameralarını izleyenlerin yüreğin, ağzına getirdi. Sokak köpeklerinin başına gelenleri farkeden çevre sakinleri hayvan barınağına durumu bildirdi ve köpekler için müdahale edildi. Olayla ilgili görüntülerle birlikte savcılık soruşturma başlattı.
Görüntülerin hızla yayılaması sonucu görüntüleri bir çok kişi izledi ve izleyenlerden birisi de Sokak Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Yasin Yılmaz'dı. Yılmaz yaptığı açıklamada videodaki gençlerin içlerindeki şiddete engel olamadıklarını söylerken pitbulllarında bu engellenemeyen şiddetin sonucu sahiplerinden kaynaklanan nedenlerden dolayı saldırdığını ekledi. Bir çok pitbull köpeği olan insanın köpeklerini hiç bir tehlikeye zarara yol açmadan yetiştirirken bu gibi vakalar yüzünden pitbull cinsinin yanlış akıllarda kaldığını da ilave etti.
 Yılmaz görüntülerde ki dehşeti izledikten sonra Manisa Valisine çağrıda bulundu. Görüntülerde ki gençlerin bir an önce bulunması gerektiği ve en caydırıcı cenazanın verilmesinin yerinde bir karar olacağını aksi takdirce suçun cezasız kalması ile birlikte vakaların çoğalarak devam edeceğini dile getirdi. Yılmaz kendilerinin çeşitli kurum ve kuruluşlara da yazılı şikayetlerini ilettiklerini ve en kısa zamanda bu vahşetin cezasız kalmadığı görmek istediklerini de söyledi.
manisada köpkelere işkence manisa hayvan işkence hayvana işkence
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spotify, Yeni Arayüz Modunu Test Ediyor
Spotify, Yeni Arayüz Modunu Test Ediyor
Facebook,
Facebook, "Yahudi Soykırımı" Kararını Açıkladı