Manisa Depremleri Devam Ediyor! Ne Zaman Bitecek?

Manisa'da Cumartesi günü yaşanan 5.1 şiddetindeki depremin ardından bu zaman kadar artçılarla birlikte toplam 280'den fazla deprem meydana geldiği açıklandı.

Manisa Depremleri Devam Ediyor! Ne Zaman Bitecek?
Manisa Depremleri Devam Ediyor! Ne Zaman Bitecek?

Ülkemizde Çanakkale depremleriyle başlayan fay kırılmaları, yurdun tümünde de devam ediyor. Birbirinden bağımsız olarak, Çanakkale, Şırnak, Van, Manisa ve Antalya gibi illerde bir çok deprem meydana geldi. Uzmanlara göre ülkemizdeki faylar aşırı gergin durumda. Bu sebeple sürekli küçük çapta deprem fırtılanaları meydana gelebileceği söyleniyor.

Prof. Dr. Şerif Barış Manisa'da ve diğer illerde ardarda sürekli olan deprem fırtınalarından korkmamak gerektiğini, bu depremlerin yerine göre 30 güne de yayılabileceği için sürekli deprem olabileceğini söyledi. 

Barış Manisa ve Çanakkale depremleri ile alakalı, küçük deprem fırtınalarının olduğu yerlerde büyük deprem riski olmadığını söyledi. Ege Bölgesindeki faylar ksıa kısa olduğundan dolayı büyük bir deprem beklentisi de oldukça düşük ihtimal. 

İSTANBUL'DA İLK DEPREM 6 ŞİDDETİNDE OLACAK

Prof. Dr. Şerif Barış yaptığı açıklamalarda, İstanbul'da büyük bir deprem beklendiğini ama o depremden önce İstanbulda 6 - 7 şiddeti arasında deprem oalcağını öngörüdüklerini söyledi. Daha sonra 7.5 civarında bir deprem beklendiğini söyleyen Barış, 7.5 şiddetinde bir deprem olması durumunda en az 30 bin kişi yaşamının yitireceğini açıkladı.

Depremlerden önce tedbir almak gerektiğini söyleyen Barış, İstanbulluları korkuturken, Küçük deprem fırtınalarının olduğu yerleri de rahatlattı.

istanbulda deprem izmirde deprem büyük deprem türkiyede büyük deprem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nazar Boncuğu Emoji Oldu
Nazar Boncuğu Emoji Oldu
Hiç Bir Telefonda Olmayan Sadece Galaxy S10'da Olan Özellikler
Hiç Bir Telefonda Olmayan Sadece Galaxy S10'da Olan Özellikler