Malatya-Pütürge'de Deprem Oldu..Elazığ'da Deprem Oldu Mu? (19 Ocak 2018 Cuma)

Gelen son dakika haberine göre Malatya'nın Pütürge ilçesinde 4.2 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Halk panik halinde sokaklara döküldü.

Malatya-Pütürge'de Deprem Oldu..Elazığ'da Deprem Oldu Mu? (19 Ocak 2018 Cuma)
Malatya-Pütürge'de Deprem Oldu..Elazığ'da Deprem Oldu Mu? (19 Ocak 2018 Cuma) Umut Aslan

Gelen son dakika haberine göre Malatya'nın Pütürge ilçesinde 4.2 şiddetinde bir deprem meydana geldi.  Malatya'nın Pütürge ilçesinde meydana gelen deprem Elazığ, Sivas, Adımayan, Diyarbakır ve çevre illerden hissedilirken halk panik halinde sokaklara döküldü. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Malatya'nın Pütürge ilçesinde bugün saat 16.53'te merkez üssü Pütürge'ye bağlı Ormaniçi olan Richter ölçeğine göre 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini doğruladı. Malatya'nın Pütürge merkez üslü depremi yerin 5 kilometre derinliğinde gerçekleşti ve nedeniyle ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı olmadığı belirtildi. Pütürge'de meydana gelen depremi  Başbakanlık AFAD(Afet ve Acil Durum Yönetimi)  Deprem Dairesi Başkanlığı ise depremin büyüklüğünü 4.1 olarak açıkladı.

Malatya'nın Pütürge ilçesi merkezli depremi sonrasında depremi hisseden vatandaşlar sosyal medyada yorumlarda bulunurken, depremin yer yüzeyine yakın, şiddetinin çok fazla hissedildiğini ve uzun sürdüğünü belirttiler.

Malatya'da Son Yaşanan Depremler

Malatya'da son olarak yaklaşık 1 ay önce 27 Aralık 2017 tarihinde ufak çapta deprem görülmüştü. 1.7 şiddetinde ki depremin merkez üssü Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi Görgü Mahallesi olarak kayıtlara geçmüştü ve Malatya’da 2 gün içerisinde ufak 2 deprem meydana gelmişti.

Elazığ'da Deprem Oldu Mu?

Bugün saat 16.53 sıralarında Malatya'nın Pütürge ilçesinde gerçekleşen deprem Elazığ'ın bir çok bölgesinde de hissedildi ve depremin merkez üssünün Elazığ olmamasına rağmen Elazığlılar da Malatya'da yaşanan bu depremden etkilendiler.
 

malatya deprem kaç şiddetinde pütürge deprem mi oldu malatya artçı deprem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
General Mobile
General Mobile "En Büyük Yerli" Cep Telefonu Fabrikasını Kuracak
Depremi Haber Veren Uygulama Geliştirildi
Depremi Haber Veren Uygulama Geliştirildi