Mahkuma Mutlu Son Kazığı Atıldı

Çarşı izni için çıkan mahkum mutlu son masajı yaptırayım derken dolandırıcıların ağına düştü.

Mahkuma Mutlu Son Kazığı Atıldı
Mahkuma Mutlu Son Kazığı Atıldı

Erzurum Açık Cezaevinde cezası için yatmakta olan M.Y. çarşı izni için çıktı ve uğradığı internet kafede sosyal medya hesabına girdi. Bu sırada akan paylaşımları arasında ‘’mutlu son masajı’’ başlıklı ilanla karşılaşması başına iş açtı. İlanda mevcut olan iletişim numarasını çeviren M.Y. görüştüğü kişiden mutlu son masajı için adres aldı yalnız önce PTT aracılığıyla 200 lira göndermesi gerekiyordu ve bu parayı yatırdı.

M.Y. adrese gittiğinde mutlu son masajı hayalinin de bittiğini anladı. Çünkü gittiği adreste masaj salonu yoktu. Masaj hevesiyle çıktığı yolda dolandırıldığını açılmayan telefonuyla iyice anlayan mahkum başına gelenleri karakoldaki polislere anlatıp şikayetçi oldu.

M.Y. yaşadıklarından sonra bir daha internette yer alan bu tarz ilanlara itibar etmeyeceğini tek hayalinin mutlu son olduğunu ama kandırıldığını söyledi. Dolandırıcılar hakkında şikayetçi olan M.Y. saati dolunca hapishaneye geri döndü.

DOLANDIRICILAR ZAAF HAMLESİ

Son zamanlar oldukça sık yaşanan telefon ve internet yolu ile yapılan dolandırıcılık olayları insanların zaafları tespit eden kötü niyetli kişiler tarafından kullanılıyor ve birçok insan bu yüzden mağdur oluyor. Mağduriyetlerin çözülmesi ise oldukça zor. Hem dolandırıcılık yapılan mecralar kişilerin tespiti ve bulunması konusunda oldukça zorlayıcı hem de yasaların bu konu başlıklar altında yetersiz kalması işleri zorlaştırıyor.

mahkuma mutlu son kazığı internetten mutlu son mutlu son kazığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!