Mahkeme: Naim Süleymanoğlu’nun Mezarı Açılsın

18 kasım 2017'de hayatını kaybeden efsane haleterci Naim Süleymanoğlu'na babalık davası açan japon kız için Naim Süleymanoğlu’nun mezarı açılacak

Mahkeme: Naim Süleymanoğlu’nun Mezarı Açılsın
Mahkeme: Naim Süleymanoğlu’nun Mezarı Açılsın Hilal Mert

18 kasım 2017 tarihinde siroza bağlı karaciğer yetmezliği sebebi ile hayatını kaybeden efsane haleterci Cep Herkülü lakaplı Naim Süleymanoğlu'nun kızı olduğunu iddia eden Japon Sekai Mori, geçtiğimiz ay Süleymanoğlu’nun kızı olduğunu kanıtlamak için hukuki süreç başlatmıştı.

1988 Seul Olimpiyatları sırasında tanışan Naim Süleymanoğlu ile Japon gazeteci Kyoko Mori’nin birlikteliğinden dünyaya geldiğini iddia eden Sekai Mori, haltercinin yasal mirasçıları olan 3 çocuğuna babalık davası açtı.

Dava kapsamında Naim Süleymanoğlu'nun vefat ettiği hastanede DNA numune örneği bulunamadı, bunun üzerine mahkeme Naim Süleymanoğlu’nun mezarının açılmasına karar verdi.

Alınan karara göre; 4 Temmuz saat 10’da Naim Süleymanoğlu'nun mezarı açılarak, fethi kabir yapılarak DNA ve doku örnekleri alınacak.

Naim Süleymanoğlu kimdir?

23 Ocak 1967'de Bulgaristan'da doğumlu. Haltere 1977 yılında yani 10 yaşında başladı. İlk dünya rekorunu 15 yaşında kırdı. 1984, 1985 ve 1986'da dünya çapında yılın haltercisi ünvanını aldı. 1986 yılında Dünya Kupası Finali için Melbourne'e giden Naim Süleymanoğlu iltica etmiştir ve Türkiye Büyükelçiliği'ne sığınıp vatandaşlık başvurusunda bulunmuştur. Türkiye'ye iltica eden Naim Süleymanoğlu adını da tekrar Naim Süleymanoğlu olarak değiştirmiştir. 1988 Seul Olimpiyatları'nda Türkiye'yi temsil etmek için Turgut Özal hükümeti döneminde Bulgaristan'a 1 milyon dolar ödenerek lisansı alınmıştır.Güney Kore'nin başkenti Seul'de düzenlenen 1988 Yaz Olimpiyatları'nda silkmede 190, koparmada 152.5 kilogram kaldırarak toplamda 342.5 kilogram kaldırmış ve dünya ve olimpiyat rekoru kırmıştır. 1988 yılında Seul'deki performansı ile dünya çapında bir ün kazanmaş ve ünlü Time dergisi Naim Süleymanoğlu'nu aynı yıl kapak yapmıştır.Naim Süleymanoğlu siroza bağlı karaciğer yetmezliği sorunu yaşıyordu. Karaciğer naklinden sonra beyin kanaması sebebiyle meydana gelen ödem nedeniyle beyin ameliyatına alınan Naim Süleymanoğlu 18 Kasım 2017 tarihinde hayatını kaybetti.

Naim Süleymanoğlu mezar Cep Herkülü Sekai Mori Kyoko Mori mahkeme dna
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş