Mahkeme Açıkladı! "Trump Twitter'da Seni Eleştirenleri Engelleyemezsin"

Resmi açıklamalarını Twitter hesabından yapan ama beğenmediği yorumların sahiplerini engelleyen ABD Başkanı Donald Trump için mahkeme kararını verdi

Mahkeme Açıkladı!
Mahkeme Açıkladı! Hilal Mert

Amerika Birleşik Devletleri'nin başkanı Donald Trump'ın sözleri kadar sosyal medya paylaşaımları ve orada yaptığı tavırlar da olay oluyor. Resmi açıklamalarını Twitter hesabından yapan ama beğenmediği yorumların sahiplerini engelleyen ABD Başkanı Donald Trump için fedaral bir mahkeme davacı olanların doğrultusunda bir karar verdi.

ABD Başkanı Donald Trump'a, arasında ülkenin en prestijli eğitim kurumlarından Columbia Üniversitesi’ne bağlı bir ifade özgürlüğü kuruluşu ile aralarında bir polis memurunun da bulunduğu bir dizi Twitter kullanıcısı tarafından dava açıldı.

Manhattan’daki bölge mahkemesinde görülen davada yargıç Naomi Reice Buchwald, Donald Trump’ın ve diğer yetkililerin Twitter hesaplarının kamusal forumlar olduğuna ve bu hesaplara yorum yapanları engellemenin anayasa ihlali anlamına geldiğine hükmetti. Mahkeme ayrıca Trump’ın Twitter hesabından vatandaşları engelleyerek ifade özgürlüğü hakkını ihlal ettiğine, bunun da yasadışı olduğunu da açıkladı.

Davada başkan Trump’ı temsil eden Adalet Bakanlığı ise kararı karşı çıktı ve temyiz haklarını kullanacaklarını açıkladı.

Mahkeme Twitter Donald Trump ABD Başkanı Amerika Birleşik Devletleri sosyal medya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş