LYS Soruları ve Cevapları Yayınlandı. İşte LYS 2017 Soru ve Cevapları

Bugün yapılan LYS son oturumun ardından LYS 2017 tüm soru ve cevapları yayınlandı. LYS 2017 tüm soru ve cevapları öğrenmek için haberin detaylarını inceleyiniz.

LYS Soruları ve Cevapları Yayınlandı. İşte LYS 2017 Soru ve Cevapları
LYS Soruları ve Cevapları Yayınlandı. İşte LYS 2017 Soru ve Cevapları Umut Aslan

Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren bir haber geldi. Bütün bir sene boyunca emeklerin harcandığı ve şimdi harcanan o emeklerin sonucu öğrenme için ÖSYM 2017 LYS soru ve cevaplarını yayınlıyor.

2017 yılı LYS'nin son oturumu bugün LYS-3 Edebiyat-Coğrafya Testi'nin yapılması ile birlikte sona erdi. Geçen hafta yapılan LYS 4 ve LYS 1 oturumlarının ardından dün de LYS 2 ve LYS 5 oturumları yapılmıştı. Her yıl bir milyondan fazla öğrencinin iyi bir üniversiteye ve hayalinde mesleğe kavuşmak için ter döktüğü eğitim-öğretim hayatının en önemli sınavı olarak nitelendirilen LYS oturumları bugünkü sınavın ardından sona ermiş oldu. LYS oturumlarının sona ermesi ile birlikte öğrenciler internet üzerinden LYS soru ve cevaplarını aramaya başladılar. ÖSYM ise biraz önce kendi sitesi üzerinden öğrencilerin soru ve cevaplara erişimini açtı. Şimdi öğrenciler merakla LYS sonuçlarının açıklanmasını bekliyorlar.

Bugün son oturumu yapılan LYS 3 Edebiyat-Coğrafya sınavında Türkiye'de 81 il merkezi ile Lefkoşa'da saat 10.00'da başlayan sınava 832 bin 994 aday başvuru yapmıştı. Sınav tek oturumda uygulandı ve 120 dakika sürdü. Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) soru ve cevapları LYS 3 oturumunun düzenlenmesinin ardından ÖSYM'nin sitesinden açıklandı ve LYS maratonu 2017 yılı için sona ermiş oldu.

LYS Soru ve Cevaplarını Öğrenmek İçin Tıklayabilirsiniz.

2017 LYS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

LYS'nin tüm oturumlarının sona ermesi ile birlikte, LYS 2017 soru ve cevapları ÖSYM sitesi üzerinden yayınlandı ve sınava giren yüzbinlerce üniversite adayı yaklaşık bir puan hesaplayabilecekler. Fakat kesin sonuçların açıklanmasını heyecanla bekleyen öğrenciler LYS sonuçlarının kesin açıklanma tarihini merak ediyor. 2017 LYS sınav sonuçları ÖSYM'nin sınav takvimine göre 11 Temmuz 2017 tarihinde açıklanacak. Sınava giren adaylar sınav sonuçlarını ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden görüntüleyebilecekler.

lys ne zaman açıklanacak lys sınav soru ve cevapları lys edebiyat coğrafya soru cevaplar lys soru cevaplar açıklandı mı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!