LYS Günü İstanbul’da Ulaşım Bedava Olacak

LYS günü öğrenciler kart doldurmada sorun yaşamasınlar ve vakit kaybetmesinler diye İstanbul Büyükşehir Belediyesi sınava girecek kişilere toplu ulaşım araçlarının ücretsiz olacağını duyurdu.

LYS Günü İstanbul’da Ulaşım Bedava Olacak
LYS Günü İstanbul’da Ulaşım Bedava Olacak

Önümüzdeki Pazar günü saat 10.00’da üniversiteye giriş sınavının ikincisi olan LYS gerçekleşecek. Her yıl sınava giderken yaşanan trafiğin önüne geçilmeye çalışılıyor. Bu kapsamda toplu ulaşım araçları kullanılması tavsiye ediliyor. Bununla birlikte hem sınava girecekler kart doldurma problemi yaşamasınlar diye, hem de toplu ulaşım araçlarını kullanmayı teşvik edip, trafiği rahatlatmak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi toplu ulaşım araçlarını LYS’ye girecekler için ücretsiz yaptı.

Sınava girecek kişiler şoförlere sınava giriş belgesini göstererek toplu ulaşım araçlarına ücretsiz binebilecekler.

Sınav günlerinde toplu ulaşım araçlarında bir çok tedbirler alınarak, sınava gireceklerinin en az şekilde mağdur olması amaçlanıyor. Bu kapsamda, otobüs, vapur ve metro seferleri artırılıyor. Özellikle sınava giderken ve sınav çıkışında sefer sayıları artırılarak, kişilerin ulaşım hakkı kolaylaştırılmaya çalışılıyor.

İstanbul’da yapılacak olan bedava ulaşım, diğer şehirler de de uygulanabilir ve kişilerin toplu ulaşım araçlarını tercihi artırılabilir. Böylece trafik olması engellenebilir. Çünkü kendi aracı ile yola çıkan herkes trafiği biraz daha kilitliyor. Bu durum da sınava geç kalma yada geç kalınmasa bile sınav öncesi gerginliğe sebep oluyor. Sınav öncesi gerginlikte sınav psikolojisini etkiliyor. 

istanbulda toplu ulaşım ücretsiz lysye girenlere ulaşım ücretsiz istanbul toplu ulaşım lys günü otobüs ücretsiz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
General Mobile
General Mobile "En Büyük Yerli" Cep Telefonu Fabrikasını Kuracak
Depremi Haber Veren Uygulama Geliştirildi
Depremi Haber Veren Uygulama Geliştirildi