Londra'da IŞİD Eyleminde 7 Ölü 48 Yaralı

Londra'da yaşanan terör eylemi sonucu son rakamlar açıklandı. Yapılan açıklamada 7 kişinin yaşamını yitirdiği ve 48 kişininde yaralandığı söylendi. IŞİD'in üstlendiği saldırıda şüpheli 3 kişi yakalandı.

Londra'da IŞİD Eyleminde 7 Ölü 48 Yaralı
Londra'da IŞİD Eyleminde 7 Ölü 48 Yaralı

IŞİD son dönemde bütün dünyaya zarar vermek amaçlı eylemler gerçekleştiriyor. Bu eylemler ülkemizde de yapılsa da, Avrupa'da en çok Fransa ve İngiltere etkilendi. Londra'da kısa süre önce yine böyle bir eylem olmuş ve 2 kişi olduğu düşünülen IŞİD militanları İngiltere Parlemento binası yakınlarında bir çok kişiyi ezdikten sonra etrafa ateş açmıştı. Kısa süre önce de Manchester şehrinde konserde 2 patlama yaşanmış ve bir çok kişi can vermişti.

Bu eylem de benzer bir şekilde gerçekleşti ve bir kişi Londra sokaklarında önce arabayla herkesi ezdi ve ardından ise arabadan inerek önüne geleni bıçaklamaya başladı. Yapılan saldırı sonucu 7 kişi yaşamını yitirdi ve 48 kişi de yaralandı.

Olayla alakalı açıklama yapan Londra yetkilileri, saldırıları yaptığı düşünülen 3 kişiyi yakaladıklarını, isimlerini kısa süre sonra açıklayacaklarını söyledi.

Bu olaylarla birlikte Avrupa'da İslamafobi iyice artmaya başladı. Bunun yanında ülkede genel olarak Müslümanlara karşı da tepkiler oluşmaya başladı. IŞİD'in eylemleri tüm işlam alemini etkiliyor. Bu sebeple bir an önce IŞİD'in kökünün kazınması için daha hızlı hareket edilmek zorunda olduğu uzmanların sürekli söylediği şeyler.

londrada ışid eylemi londra 7 ölü 48 yaralı ışid saldırganları yakalandı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şahan Gökbakar, Recep İvedik 6 İçin Personel Arıyor
Şahan Gökbakar, Recep İvedik 6 İçin Personel Arıyor
WhatsApp'a 'Okundu Olarak İşaretle' Özelliği Geliyor
WhatsApp'a 'Okundu Olarak İşaretle' Özelliği Geliyor