Leyla'nın Katil Zanlısı Hücrede Tutuluyor!

Kaybolduktan 18 gün sonra ölü bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in ölümüne ilişkin tutuklanan akrabası güvenlik gerekçesiyle tek kişilik hücreye konuldu...

Leyla'nın Katil Zanlısı Hücrede Tutuluyor!
Leyla'nın Katil Zanlısı Hücrede Tutuluyor! Hilal Mert

Ramazan bayramının ilk günü akrabalarının evine ziyaret düzenledikleri sırada kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in ölümüne ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan 4 şüpheliden Leyla'nın babasının amcasının oğlu Mehmet Aydemir tutuklanarak cezaevine gönderildi. 5 gün sorgulanan 3 kişi ise serbest bırakıldı. Ağrı’da cezaevine gönderilen zanlının güvenlik gerekçesiyle tek kişilik hücreye konulduğu öğrenildi.

Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada "Bir şüpheli ise Ağrı Sulh Ceza Hakimliğinin kararına istinaden 18 Temmuz 2018 tarihinde kasten öldürme suçundan tutuklanmıştır. Olaya ilişkin soruşturma tüm yönleriyle hassasiyetle sürdürülmektedir" ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan olayın yaşandığı Bezirhane köyü sessizliğe büründü... Zanlının tutuklanması hakkında gizlilik kararı olduğunu, aile fertlerine bile bilgi verilmediğini belirten yakınları daha netleşen, delile dayalı herhangi bir bulgunun olmadığını ifade etti.

NELER OLMUŞTU?

Ramazan bayramının 1. günü dedesinin evine giden Leyla kapının önünde oynamaya başladı. 15 dakika sonra ailesinin oynadığı yerde Leyla'nın olmadığını fark eden aile hemen arama çalışmalarına başladı. Metruk evler arandı, kuyular boşaltıldı, derelere dalgıçlar indi. Kaybolmasından 18 gün sonra Leyla çıplak halde daha önce arandığı derede yüzü koyun halde bulundu. Ağrı'da kaybolan Leyla'yın dereye traktörünü yıkamak için giden köylüler buldu.

Öte yandan otopsi sonucunda Leyla'nın ölüm nedeninin son yıllarda sıkça ortaya çıkan istismar vakasının değil açlık olduğu ortaya çıktı. Ağrı Valisi Süleyman Elban, 18 gün önce Ağrı'da kaybolan ve dün akşam saatlerinde cansız bedenine ulaşılan 4 yaşındaki Leyla'nın ölümüne ilişkin bulunduğu ilk açıklama yaptı.

"18 günlük aramalar sonucunda dün 17.45 itibariyle derede cansız bedeni bulunmuştur. Yapılan otopsi ve değerlendirmeler neticesinde yavrumuzun yaklaşık 8-10 gün içerisinde ölmüş olduğu sonucuna varıldı. Bulunduğu tarihten 2-3 gün önce de dereye bırakıldığı yönünde tespitler mevcut. Ölüm nedeni çocuğun 8-10 gün aç bırakılması. Herhangi darp veya yaralanma izi mevcut değil. Bir vahşi hayvan tarafından yaralama da söz konusu değil. Üzerinde görülen kırmızı izler güneş yanığı. Çocukla ilgili herhangi bir istismar veya tecavüz emaresi yoktur. Bu sabaha karşı yavrumuzun otopsisi tamamlandı. Cenaze sabah 5 itibariyle aileye teslim edildi, ve yavrumuzun cenazesi defnedildi. Başımız sağ olsun. Gözaltı var ancak şuan açıklıyamıyoruz."

Ramazan bayramı Leyla Leyla Aydemir istismar Katil Zanlısı Mehmet Aydemir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?