KYK Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

Şehir dışında okul kazanıp devlet yurtlarında kalmak isteyenlerin yapacağı başvuru tarihi açıklandı...

KYK Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?
KYK Başvuruları Ne Zaman Başlıyor? Hilal Mert

Haziran ayının son günü temmuz ayının ilk günü yapılan YSK 'nin sonuçları önceki gün duyuruldu. Üniversite hayali kuran yaklaşık 3 milyon kişinin girdiği TYT ve AYT YKS 'nin saçıklanan sonuçları sonrası tercih kılavuzu listesi ile 2 ve 4 yıllık bölümlerin en düşük ve yüksek taban puanları merak konusu oldu.

ÖSYM, 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu 'nu az önce yayımladı. Üniversiteye girmek isteyen adaylar Üniversite ve bölüm tercihlerini 7-14 Ağustos'ta yapılabilecek.  Peki yaşadıkları şehirden bulunan okuldan farklı bir yer kazananlar için temin edilen yurt başvuruları ne zaman başlayacak?

Bunun cevabını Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu verdi. Aksu'nun açıklamasına göre; bu yıl 400 bin öğrencinin yurt müracaatında bulunması bekleniyor. 3 Eylül'de üniversite kayıtları başlayacak, aynı gün de yurt müracaatları başlayacak. Müracaatların ardından bir hafta gibi kısa sürede öğrencileri hakkında gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra yurtlara yerleştirecek.

Bakanlıktan alınan bilgiye göre; KYK şuan 670 bin kapasiteye ulaştı. 200 bin yatak kapasitesili proje ve inşaat faaliyetleri de devam ediyor.

YSK Yükseköğretim Kurumları Sınavı Üniversite ÖSYM KYK yurt başvuru tarihi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?