Kurban Bayramı Tarihi Ne Zaman? Kurban Bayramı 9 Gün Tatil Olacak Mı?

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala internette en çok merak edilen sorulardan birisi de Kurban Bayramı'nın ne zaman ve kaç gün olacağı oldu.

Kurban Bayramı Tarihi Ne Zaman? Kurban Bayramı 9 Gün Tatil Olacak Mı?
Kurban Bayramı Tarihi Ne Zaman? Kurban Bayramı 9 Gün Tatil Olacak Mı? Umut Aslan

Kurban Bayramı'na kısa bir süre kaldı. Tatil planlarını şimdiden yapmak isteyenler Kurban Bayramı tarihini bekliyor.Mübarek Kurban Bayramı kaç gün sürüyor? Peki Kurban Bayramı ne zaman, Kurban Bayramı'nda 9 gün tatil olacak mı?

2019 temmuz ayının son günlerini yaşayan vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri de Kurban Bayramı oldu. Dinimizde iki bayramdan biri olan ve çeşitli ibadetlerle geçen Kurban Bayramı aynı zamanda tatil fırsatı olarak görülüyor. Bu nedenle vatandaşlar haftalar öncesinden tarih detayını incelemeye başladı.

Kurban Bayramı Ne Zaman?

Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 dini günler takvimi içerisinde Kurban Bayramı’nın tarihini paylaşmıştı. Kurban Bayramı 2019 yılında 11 Ağustos 2019 Pazar günü başlayacak. Toplamda 4 gün sürecek olan bayram 12,13 ve 14 Ağustos tarihlerinde de devam edecek. 10 Ağustos 2019 Cumartesi günü Arefe Günü idrak edilecek.

Kurban Bayramı 9 Gün Tatil Olacak Mı?

Kurban bayramı tatilinin de Ramazan bayramında olduğu gibi 9 güne çıkarılması isteniyor. Turizmciler Kurban bayramı sonuna denk gelen 15 ve 16 ağustos günlerinde kamuya idari izin verilmesini ve böylelikle toplam tatil süresinin 9 güne çıkarılmasını öneriyor. 15-16 Ağustos Perşembe gününün resmi ya da idari tatil olması halinde ise çalışanlar 9 gün izin yapabilecek. 

Konuyla ilgili gelişmelerin ağustos ayının ilk günlerinde gelmesi bekleniyor.

Kurban Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı 9 Gün Tatil Olacak Mı?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?