Kritik Konumdaki Burseya Dağı Ele Geçirildi

Afrindeki en kritik noktalardan olan Burseya Dağı harekatın 9’ncu gününde ele geçirildi.

Kritik Konumdaki Burseya Dağı Ele Geçirildi
Kritik Konumdaki Burseya Dağı Ele Geçirildi

Türkiye’nin Afrin’e düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı'nın 9'uncu gününde,  Afrin'in kuzeydoğusunda bulunan ve stratejik öneme sahip olan Burseya Dağı PYD/PKK'dan tamamen alındı.

Türk Silahlı Kuvvetleri Afrin’e yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatına 9’uncu gününde de devam ediyor. Bölgenin stratejik öneme sahip noktalarından olan Burseya Dağı’ndaki çatışmalar şiddetlenirken, bölge TSK ve ÖSO tarafından sabah saatlerinde yoğun ateş altına alındı. Yoğun ateş altına alınan bölgede ilerleme kaydeden TSK ve ÖSO Burseya Dağı’nı terör örgütünden tamamen aldı.

BURSEYA DAĞI HAKKINDA TSK'DAN AÇIKLAMA

Burseya Dağı’nın tamamen ele geçirilmesinin ardından TSK'dan açıklama yapıldı. TSK’dan yapılan açıklamada; “Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, TSK ve ÖSO tarafından 28 Ocak 2018 tarihinde saat 14.30 sularında Burseya Dağı ele geçirilmiştir. Bölgenin teröristlerden temizlenmesi için faaliyetler devam etmektedir. Hava harekatı; taarruz helikopterleri, SİHA ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenmektedir. Harekat, planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir" denildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN MESAJ

TSK ve ÖSO tarafından Burseya Dağı’nın ele geçirilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir mesaj gönderdi.

Amasya'da partisinin 6. Olağan il kongresine katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kongre öncesi halka hitap etti.

Burseya Dağı’nın ele geçirilmesinin ardından Afrin Harekatı'na ilişkin mesaj veren Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Mehmetimiz Afri'ne doğru yürüyor, Burseya Dağı'nı düşürdü. Bazı kendini bilmezler ve sözde etiketi olanlar Avrupa Parlamentosu'na rağmen bitirdiler. Bu milletin tarihinde işgal yok. Adalet ve merhamet var. Bizim Suriye'nin topraklarında gözümüz yok, üç buçuk milyon Suriyeli bizim topraklarımızda misafir. Biz onları evlerine göndermenin çalışmalarını yapıyoruz, iki bin kilometre kare araziyi şu anda kontrolümüzde. Bizdeki 130 bin mülteci iki bin kilometrelik alana geri döndü, evlerine döndü. Biz istiyoruz ki diğerlerini de geri gönderelim. ÖSO ile mehmetim beraber yürüyorlar, bunu hazmedemeyenler var" dedi.  

Burseya Dağı Afrin Azez Zeytin Dalı Harekatı 9. Gün
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş