Köşeye Sıkışan Teröristler Böyle Gizlenerek Kaçıyor

Afrin’de köşeye sıkışan teröristler kaçarken sivil kıyafet giyerek kendilerini gizlemeye çalışıyor.

Köşeye Sıkışan Teröristler Böyle Gizlenerek Kaçıyor
Köşeye Sıkışan Teröristler Böyle Gizlenerek Kaçıyor

Afrin’de köşeye sıkışan teröristler kendilerini gizlemek için yöntem arıyor. PKK’lıların Güneydoğu’da askerimizden etek giyerek kaçtığı gibi,  PYD’li teröristler de şimdi kendilerini gizlemek için aynı yöntemi kullanarak sivil kıyafetle kendilerini gizleyerek kaçıyor.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’deki terör örgütlerine karşı başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı 9’uncu gününde de ilerleyiş devam ediyor. Mehmetçik ve Özgür Suriye Ordusuyla birlikte zorlu hava şartlarına rağmen köy köy ilerlemeye devam ediyor.  Çatışmalar Gülbaba mevkiinde iki köy arasında devam ediyor.

TSK’nın dün yaptığı hava harekâtında PKK/PYD ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzisi olarak kullanılan toplam 6 hedef vurularak imha edildi.  Ayrıca sınır hattında iş makineleriyle mevzi kazan 10 kişilik terörist grubu, tank atışıyla ateş altına alınarak etkisiz hâle getirildi.

TSK ve ÖSO tarafından köşeye sıkıştırılan PYD/PKK'nın sözde yöneticileri arayış içine girerek yeni provokasyonlar peşinde.

 Bölgede bulunan güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre; örgüte sivil elbise giyerek gizlenmeleri talimatı veriliyor. Provokasyon peşinde olan örgütün sözde yöneticileri, örgüt mensuplarına sivil elbise giyerek gizlenmeleri yönünde talimat verirken, TSK'nin ilerleme istikameti üzerindeki köy ve kasabalarda evlerin bir kısmını boşaltıyor ve buralardan savunma yapıyor. Harekatın başladığı günden bu yana bölge halkını canlı kalkan olarak kullanmaya çalışan teröristler, planları tutmayınca yeni hesaplar peşine düştü. Terör örgütü masum insanlara yönelik yaptığı bombalama eylemlerini TSK'nin  yaptığı yönünde kara propaganda arayışı içinde olduğu yönünde bilgiler geliyor. 

Afrin PYD PKK TSK ÖSO
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş