Kocaeli Kitap Fuarı Ağaca Tırmanarak Başladı

Kocaeli’nde bu yıl dokuzuncusu düzenlenen kitap fuarı, geleneksel kitap asma etkinliği ile başladı. 3 bin 500 kitap tarihi çınar ağacına asıldı ve insanlara bedava sunuldu.

Kocaeli Kitap Fuarı Ağaca Tırmanarak Başladı
Kocaeli Kitap Fuarı Ağaca Tırmanarak Başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi her yıl yaptığı kitap fuarının bu yıl dokuzuncusunu düzenleniyor. Kocaeli Kitap Fuarı açılışında artık adetten olan tarihi çınar ağacına kitap asma etkinliği de bu yıl yapıldı. Çınar ağacının dallarına tam 3 bin 500 kitap asıldı. Kitaplar itfaiye ekiplerince asıldı.  Yükseklerdeki kitapları gören kitap severler, koca çınar ağacına tırmanarak o kitapları da almayı başardı. Tam 3 bin 500 kitap dakikalar içinde okur severler tarafından toplandı.

Ülkemizde bir çok ilde kitap fuarları düzenleyen TÜYAP, her yıl kendini geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde İzmir ve İstanbul’da düzenlenen kitap fuarlarına ilgi oldukça fazla oluyor. Şuan Kocaeli’nde de devam eden kitap fuarına ilgi oldukça fazla.

Kitap fuarlarında kitaplar piyasa fiyatlarında ucuz olmasından dolayı kitap severler tarafından bulunmaz bir fırsat oluyor. Bununla birlikte en önemli olan kısım ise, bir çok yazarın fuara gelerek, hem kitaplara imza atması hem de söyleşi salonlarında söyleşiler yapmaları yazar hayranlarını oldukça mutlu ediyor.

Kitap fuarlarında kağıt kitaplar satılsa da bir çok okurun tercih ettiği ekitaplar, hala kitap fuarlarında satışa sunulmaması ekitap severleri üzdüğü belirtildi.

kitap fuarı kocaeli kitap fuarı ağaca kitap asma kocaeli kitap fuarı ağaca kitap ağaca kitap
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nazar Boncuğu Emoji Oldu
Nazar Boncuğu Emoji Oldu
Hiç Bir Telefonda Olmayan Sadece Galaxy S10'da Olan Özellikler
Hiç Bir Telefonda Olmayan Sadece Galaxy S10'da Olan Özellikler