Kızına Cinsel İstismarda Bulunan Babaya İyi Hal İndirimi Verildi!

Diyarbakır'da bir ay boyunca 9 yaşındaki öz kızına cinsel istismarda bulunan babaya mahkemece iyi hal indirimi yapıldı

Kızına Cinsel İstismarda Bulunan Babaya İyi Hal İndirimi Verildi!
Kızına Cinsel İstismarda Bulunan Babaya İyi Hal İndirimi Verildi! Hilal Mert

24 Temmuz 2017 günü Diyarbakır'da M.Ö. isimli 9 yaşıdaki kız çocuğu annesine, ayrı yaşadıkları babası M.S.Ö.'nün kendisine cinsel istismarda bulunduğunu söylemesi üzerine korkunç olay ortaya çıkmıştı. Anne önce polise gidip olayı anlattı ardında da son cinsel istismardan 5 gün sonra rapor aldı. Alınan raporda mağdurun makatında taze kanamalı yırtık tespit edildiği, saptanan fiziksel travma bulgusunun cinsel istismar öyküsü ile uyumlu olduğu kaydedildi. Şikayet üzerine 9 yaşındaki kızına cinsel istirmar uygulamakla suçlanan 4 çocuk babası M.S.Ö. tutuklandı.

Çocuk İzlem Merkezi'nde ifadesi veren 9 yaşındaki M.Ö., "Annemle anneannemin evinde kalıyoruz, babam ve ağabeyim ise Diyarbakır'da oturuyor. Okul bitmeden önce ağabeyim beni döverek, arabaya götürdü. Beni büfeye götürüp, içki içirmeye çalıştılar. Sonra babam beni ninemin evine götürdü. Evde cinsel istismarda bulundu. Diğer odaya giderek kapıyı kilitledim. Babam eğer bu olayı birisine söylersem, beni ve annemi öldüreceğini söyledi. Bir ay boyunca böyle yaptı. Babam bazen bana filmler de izletiyordu" dedi.

3 Ekim 2017 günü tamamlan soruşturma için savcılık, şüpheli M.S.Ö. hakkında 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı', 'çocuğu müstehcen yayınları okumaya ve seyretmeye teşvik' ve 'tehdit' suçlarından 19 yıldan 37 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırladı. İddianamenin kabulünün ardından tutuklu sanık M.S.Ö.'nün yargılamasına Diyarbakır 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Remzi Atalay ve Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi avukatı Ümit Asye Demir ilk duruşmada davaya katılma talebinde bulundu. Suçlamayı kabul etmeyen baba M.S.Ö. "Kızım kendi isteğiyle geldi ve köyde kalmak istemediğini söyledi. Kızıma cinsel istismarda bulunduğum doğru değildir" dedi.

Davanın bugün görülen karar duruşmasında esas hakkındaki görüşünü açıklayan savcı, sanığın cinsel istismar eylemlerini defaatle yaptığını, alınan doktor raporunda da fiili livata bulgularının saptandığını belirtti. Davayı karara bağlayan mahkeme M.S.Ö.'yü 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan, 2 kez ceza artırımı uygulayarak, 33 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırdı. Sanığın sabıkasız geçmişi, yargılama sürecindeki tutum ve davranışlarını dikkate alan mahkeme, 'iyi hal' indirimi' yaparak, cezanın 28 yıl 1 ay 15 güne indirilmesine hükmetti. M.S.Ö.'nün tutukluluk halinin devamına karar verildi. İyi hal indirimi 9 yaşındaki kızın annesi tarafından hüzünle karşılandı.

iyi hal' indirimi cinsel istismar sanık çocuk kız baba mahkeme şüpheli Diyarbakır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş