Kılıçdaroğlu: İnsanlar Geçim Derdinde, Birileri Koltuk Derdinde

24 Haziran seçimleri sonrası başlayan oalağanüstü kurultay için imza toplama kampanyası için CHP genel başkanı sert konuştu...

Kılıçdaroğlu: İnsanlar Geçim Derdinde, Birileri Koltuk Derdinde
Kılıçdaroğlu: İnsanlar Geçim Derdinde, Birileri Koltuk Derdinde Hilal Mert

24 Haziran seçimleri sonrası CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında başlayan "başkanlık" yarışı kızıştı. Seçimden sonra gazetecilere yaptığı açıklamada "yüzde 31 oy aldım CHP'nin 41 yıldır alamadığı oy oranını aldım" demesi ve Kemal Kılıçdaroğlu ile buluştuğu bir akşam yemeğinde "onursal başkan ol, başkanlık koltuğunu bırak" demesi bunun üzerine de Kılıçdaroğlu'ndan olumlu cevap gelmemesi imza kampanyasının fitilini ateşlemişti.

Muharrem İnce, delegelerin imza toplaması ile yapılacak bir kurultayda ancak başkanlık için aday olacağını duyurmuştu. Bunun üzerine parti içindeki muhalif kesim noter kanalı ile imza kampanyası için imza vermeye başladı. 1245 delege olduğubilinen CHP'de olağanüstü kurultay için en az noter onaylı 634 imza toplanması şart! 19 Temmuz günü yapılan açıklamada noter onaylı 526 delegeden imza toplandığı duyuruldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski bakanlardan Cahit Kayra'yı Kadıköy'deki evinde ziyaret etti. Ziyaretin ardından basın mensuplarının soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu, olağanüstü kurultay için de konuştu;

-Olağanüstü kurultay isteyenler yeterli sayıya ulaşacak mı? İmza tartışması var. Neler söyleyeceksiniz?

Allah aşkına Türkiye'nin gündemi ne? Türkiye'nin gündemine bir bakmamız lazım. İnsanlar hapishanelerde tutuluyor. Yargı eliyle yargısız infazlar yapılıyor. Ekonomi perişan vaziyette. İnsanlar geçim derdinde. Birileri koltuk derdinde, olacak şey değil. Gündem farklı bir gündem. Tükiye'nin gündemine kilitlenmemiz lazım. Milletvekili hapiste. Hangi gerekçe ile hapiste olduğunu hepimiz görüyoruz. Enis Berberoğlu nasıl tutuklanıyor? Nasıl içeriye atılıyor? Hepimiz biliyoruz. Eren Erdem aynı şekilde. Davası öne alınıyor. Duruşması öne alınıyor. Tutuklanıyor ve hapse atılıyor. Yurtdışına kaçacak deniliyor. Oysa dokunulmazlığı kalktıktan sonra 38 kez yurtdışına gitti geldi. Niye kaçsın? Bütün bunlar Türkiye'nin gündemindeyken biz nelerle uğraşıyoruz. Önümüzdeki günlerde bir toplantı yapacağım. Genel yayın yönetmenleri ile bir araya geleceğim. Bu konuları belki orada biraz daha ayrıntılı oturur düşünür ve düşünelerimi aktarırırım.

CHP Muharrem İnce Kemal Kılıçdaroğlu Olağanüstü kurultay imza kampanyası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?