Kayseri’ye Yüksek Hızlı Tren Geliyor

Yüksek Hızlı Tren Kayseri'ye geliyor.

Kayseri’ye Yüksek Hızlı Tren Geliyor
Kayseri’ye Yüksek Hızlı Tren Geliyor

Ülkemizde Yüksek Hızlı Tren menzili genişlemeye devam ederken Başbakan Yıldırım, yüksek hızlı trenin Kayseri’ye de geleceği müjdesini verdi. 

AK Parti Genel Başkanvekili ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım AK Parti’nin Kayseri 6. Olağan İl Kongresi’nde konuşma yaptı. Konuşasında pek çok önemli konuya değinen Başbakan Yıldırım, Kayseri’ye Yüksek Hızlı Tren’in geleceğini ve ihaleninde “28 Mart’ta” yapılacağının müjdesini verdi. 

Kayseri’nin AK Parti için çok önemli olduğunu belirten Yıldırım açıklamasının devamında “Biz baştan beri Kayseri'nin kalkınmadaki öncü rolünü biliyoruz. 16 yıl boyunca Kayseri'ye 17 milyar yatırım yaptık. 2002 yılında ihracatı 351 milyon dolardı, 2016 sonunda Kayseri ihracatta 1 milyar 642 milyona ulaştı. İşte Kayseri farkı bu. Kayseri'de 350 binin üzerinde sigortalı çalışan var. 30 binin üzerinde iş yeri sayısı var. 2002 yılında 3'ü kadın 246 engelli kardeşimiz istihdam ediliyordu. Bu gün 12 bin 779 engelli kardeşimize iş vermiş durumdayız. Ulaşımda, ekonomide olmazsa olmaz yollardır. Yolları böldük hayatları birleştirdik. Yolları böleriz de vatanı böldürtmeyiz. 672 kilometre bölünmüş yol uzunluğu var. 14 yeni yol projemiz tüm hızıyla devam ediyor. İnşa ettiğimiz sulama projeleri ile 355 bin dönüm araziyi su ile buluşturduk. Kayseri'ye yaptıklarımızın yanında 4 baraj daha yapıyoruz. 3 OSB bölgesinde toplam 1276 parselde 70 bin 700 kardeşimiz iş aş sahibi. Ama yetmez. Kayseri'ye 4 OSB daha yapacağız. Erciyes Master Planı kış turizmleri merkezi haline geliyor. Hava alanına 325 bin yolcu geliyordu. Geçen yıl 2 milyon 150 bine çıktı. Kayseri'ye bu terminal, havalimanı terminali yetersiz geliyor. Çok güzel bir terminal yapacağız. 250 bin metrekarelik arazide çalışmalar başladı. Bu yıl içinde inşaatı başlayacak. Hızlı tren Kayseri'ye geliyor. 28 Mart'ta ihalesi yapılıyor. Yollar kısalacak zaman kısalacak işiniz aşınız daha da artacak. YHT Kayseri'nin zenginliğine zenginlik katacak.” dedi.

kayseri yesek hızlı tren
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş