Kayıp Leyla Ölü Bulundu! Ölüm Nedeni: Açlık

Ramazan bayramının 1. günü dedesinin köyünde ziyaret sırasında ortadan kaybolan 4 yaşındaki Leyla'dan acı haber geldi

Kayıp Leyla Ölü Bulundu! Ölüm Nedeni: Açlık
Kayıp Leyla Ölü Bulundu! Ölüm Nedeni: Açlık Hilal Mert

Ramazan bayramının 1. günü dedesinin köyünde ziyaret sırasında ortadan kaybolan 4 yaşındaki Leyla bir dere yatağında ölü olarak bulundu. 18 gün önce Ağrı'da kaybolan Leyla'yın dereye traktörünü yıkamak için giden köylüler buldu.

Leyla'nın ölü bulunması ile Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma seyir değiştirdi. Bu çalışmalar sonucu Leyla Aydemir'in ölü bulunmasıyla ilgisi olabileceği değerlendirilen bir kişinin gözaltına alındığı ve sorgusunun sürdüğü belirtildi.

Öte yandan otopsi sonucunda Leyla'nın ölüm nedeninin son yıllarda sıkça ortaya çıkan istismar vakasının değil açlık olduğu ortaya çıktı. Ağrı Valisi Süleyman Elban, 18 gün önce Ağrı'da kaybolan ve dün akşam saatlerinde cansız bedenine ulaşılan 4 yaşındaki Leyla'nın ölümüne ilişkin bugün açıklama yaptı.

"18 günlük aramalar sonucunda dün 17.45 itibariyle derede cansız bedeni bulunmuştur. Yapılan otopsi ve değerlendirmeler neticesinde yavrumuzun yaklaşık 8-10 gün içerisinde ölmüş olduğu sonucuna varıldı. Bulunduğu tarihten 2-3 gün önce de dereye bırakıldığı yönünde tespitler mevcut. Ölüm nedeni çocuğun 8-10 gün aç bırakılması. Herhangi darp veya yaralanma izi mevcut değil. Bir vahşi hayvan tarafından yaralama da söz konusu değil. Üzerinde görülen kırmızı izler güneş yanığı. Çocukla ilgili herhangi bir istismar veya tecavüz emaresi yoktur. Bu sabaha karşı yavrumuzun otopsisi tamamlandı. Cenaze sabah 5 itibariyle aileye teslim edildi, ve yavrumuzun cenazesi defnedildi. Başımız sağ olsun. Gözaltı var ancak şuan açıklıyamıyoruz."

Ramazan bayramı Leyla Leyla Aydemir cansız bedeni Ağrı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?