Kastamonu Valisi 8 Evin Kül Olduğu Özboyu Köyü’nde

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz Tosya ilçesi Özboyu Köyü’nü ziyaret ederek yangın yerinde incelemelerde bulundu.

Kastamonu Valisi 8 Evin Kül Olduğu Özboyu Köyü’nde
Kastamonu Valisi 8 Evin Kül Olduğu Özboyu Köyü’nde

Kastamonu’nun Tosya ilçesi Özboyu Köyü’nde 8 evin yandığı, 1 kişinin hayatını kaybettiği ve 5 kişinin de yaralandığı yangın faciasının ardından Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz Özboyu Köyü’nü ziyaret etti.  Köylülere geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Yaşar Karadeniz yangında hayatını kaybeden yaşlı kadının ailesi ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Yangın yerinde incelemelerde bulunan Vali Karadeniz Kaymakam Deniz Pişkin’den yangın ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.  

Yangın yerinde incelemelerde bulunan Vali Karadeniz yangın yerinde çalışmaların devam ettiğini belirterek yapılması gereken ne varsa devletin gerekeni yapacağını söyledi.

Vali Yaşar Karadeniz  de gazetecilere yaptığı açıklamada; “Akşam 21.30 sıralarında çıkan yangında bir vatandaşımızı burada kaybettik çok olumsuz ulaşım şartları vardı akşam. Buna rağmen söndürme çalışmalarını arkadaşlarımız itfaiyelerinden her arazözle diğerine pompalamak suretiyle suyu ancak ulaştırabildiler çünkü itfaiyelerin git gel manevra yapacak güzergahı kapalıydı. Ve amaç da o yanan evlerin dışında yangının sıçramaması için çaba gösterildi. Ama maalesef 7 evimiz yandı 1 canımızı kaybettik. Hem köyümüzün halkına başsağlığı diliyorum hem geçmiş olsun diyorum. Bundan sonra zaten akşamdan beri gerek AFAD olsun, gerek diğer ekiplerimiz olsun burada köyümüzün yanında. Her türlü desteği veriyorlar. Bundan sonra da her türlü köyle ilgili yapılması gereken ne varsa il olarak devlet olarak gerekeni yapacağız” dedi.       

Tosya ilçesine bağlı Özboyu köyünde marangoz atölyesinden çıkan yangın kısa sürede büyüyerek 8 ev yanarak kül olmuş, 1 kişi ölmüş ve 5 kişi de yaralanmıştı. 

Tosya yangın Tosya Özboyu Köyü Özboyu Köyü'nde yangın faciası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş