Karışan Bebekler 4 Yıl Sonra Değiştirilecek

İstanbul’da bir hastanede karışan ki farklı ailenin bebekleri 4 yıl sonra tam manasıyla fark edilince mahkeme kararıyla değiştirilmesi ve gerçek ailelerine verilmesi kararı çıktı.

Karışan Bebekler 4 Yıl Sonra Değiştirilecek
Karışan Bebekler 4 Yıl Sonra Değiştirilecek

İstanbul Gaziosmanpaşa’da devlet hastanesinde aynı anda 2 çocuk dünyaya geldi. Ailelere verilen çocuklardan bir ailenin tamamı esmer olmasına rağmen, çocuğun sarışın olmasından dolayı bir şüpheye kapılıp başhekime durumu bildirse de, başhekim böyle bir şeyin olmasının mümkün olmadığını söyledi. 
Aradan 3 sene geçtikten sonra aile fertlerine göre rengi uyuşmayan çocuk için DNA testi yaptıran aile, DNA testinden çocukları olmadığı ortaya çıkınca mahkemeye ve hastaneye başvurdu. Durumu araştıran hastane, bir karışıklığın olduğunu anlayınca iki aileye de haber verdi. Ardından mahkeme sürecinde son karar verildi. Çocuklar değiştirilecek ve gerçek ailelerine verilecek.
Çocuklar ailelere verilirken, psikolojik terapi de görecekler ve bu süreci çabucak atlattırılmaya çalışacaklar. 
Ailelerden bir tanesi bu mağduriyetten dolayı hastaneyi dava etti. Maddi ve manevi tazminat davası açtı. Bu durumdan sorumlu kişilerin de yargılanmasını istedi.
4 yaşına giren çocuklar bu yaştan sonra yeni ailelerine nasıl alışacaklar? Yeni ailelerini kabullenebilecekler mi? Bu durum çok uzun süredir ilk kez meydana geldiği için, neler yapılacağı ve çocukların psikolojik durumları inceleme altına alınacak. 

 

karışan çocuklar 4 sene sonra karışan çocuklar hastanede karışan çocuklar istanbul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nazar Boncuğu Emoji Oldu
Nazar Boncuğu Emoji Oldu
Hiç Bir Telefonda Olmayan Sadece Galaxy S10'da Olan Özellikler
Hiç Bir Telefonda Olmayan Sadece Galaxy S10'da Olan Özellikler