Kar Can Aldı

Ataköy'deki camide cenaze namazı kılındığı sırada büyük bir facia yaşandı. Caminin avlusundaki tente iddiaya göre karın ağırlığına dayanamadı ve çöktü. Avluyu dolduran cemaat demir ve kar yığının altında kaldı. Can kaybının yaşandığı olay sonrasında kurtarma ekipleri zamana karşı yarıştı.

Kar Can Aldı
Kar Can Aldı

Tam birinci cenaze kalktığı zaman çıtırtı sesleri çıkmaya başladı ve komple hepsi çöktü.

O çatırtılar geliyorum diyen facianın habercisiydi. Cemaat namazı kıldı camiden çıkamadan avludaki tente büyük bir gürültüyle çöktü ilk belirlemelere göre bir kişi yaşamını yitirdi kırk kişi yaralandı.

Ataköy beşinci kısım camiinde öğle namazına mutabıkın cenaze namazı kılmak için cemaat avluda toplanmıştı ve öğle namazı kıldıktan saniyeler avludaki büyük devasa tente yaklaşık beş yüz metre karelik tente bir anda çöktü. Çünkü üzerinde kar birikmişti karın ağırlığını taşıyamayan tente yerle bir oldu.

Ataköy Ömer Duruk protokol camiinde iki kişinin cenaze namazı vardı. Cenazelerden biriside iş kadınına aitti aileleri ve arkadaşlarının katılımı ile avlu hınca hınç doluydu.

‘’ Yaklaşık üç yüz kişilik bir cemaat vardı. Belkide daha fazla olabilir bayanlar vardı özellikle onların olduğu bölümde çökme meydana geldi ’’ dedi görgü tanıkları.

İddiaya göre  tentenin üzerinde bir buçuk metre kar birikmişti tente karın ağırlığına daha fazla dayanamadı.

‘’ Cenaze namazına kadar bant kordon çekilerek kimseyi almadılar bizde alınacağını beklemiyorduk daha sonra çökeceği biline biline alındı cemaat ‘’ diye isyan etti görgü tanıkları.

Bölgenin belediye başkanı Bülent Kerimoğlu açıklamalarda bulundu; Cami avlusunda cenaze namazının kılınmamasını yurttaşlarda belediyenin yetkilileri de cami imanına bildirmişler fakat hızlı kıldırırız çabuk bitiririz diyerek böyle bir üzücü olay gerçekleşti ‘’ dedi.

Çöken tente uzaktan kumandayla açılıp kapanabilen bir tenteydi. Bakırköy belediye başkanının iddiasına göre ihmal ilk kar yağdığı zaman yapıldı. Kar yağmadan önce tentelerin açılması gerektiğini söyledi.

bakırköy belediyesi ataköy cami
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek