Kapıkule'de Kuyruk 7 KM Buldu

Gurbetçiler ülkelerine dönmek için sınır kapılarına akın etti ancak bekleme süresi yolculuk süresini geçti...

Kapıkule'de Kuyruk 7 KM Buldu
Kapıkule'de Kuyruk 7 KM Buldu Hilal Mert

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşların dönüş yolu çileye döndü! Yıllık izinlerini Türkiye'de geçiren gurbetçi Türk vatandaşları, hafta başında yaşadıkları ülkelerde olmak ve pazartesi iş başına yetişmek için yola çıktı, Pazarkule, İpsala, Hamzabeyli ve Kapıkule sınır kapılarında akın etti. Türkiye'nin Bulgaristan'a açılan sınır kapısı Kapıkule'ye yoğun olarak kaın eden gurbetçiler 4'erli, 5'erli sıra halinde 7 kilometreye ulaşan araç kuyruk oluşturdu.

7 kilometreye ulaşan araç kuyruğu nedeniyle vatandaşlar, uzun süre beklemek zorunda kalan vatandaşlar 8-9 saat kuyrukta beklemek zorunda kaldıklarını açıkladı. Hava sıcaklığının artmasıyla özellikle bebekli aileler için kuyruk çileye dönüşen yolculuk için vatandaşlar devletten yardım bekliyor...

Alınan bilgiye göre; Edirne'deki sınır kapılarında oluşan yoğunluğun nedeni Bulgaristan'ın yoğunluğa cevap verememesi! Türk tarafından işlemleri kısa sürede tamamlanan vatandaşlar, Bulgaristan'ın gümrük sahasının dolu olması ve her aracın aranması nedeniyle geçiş için beklemeye devam ediyor. Yaşanamayan ilerleme nedeni ile de Edirne - Kapıkule yolunda da araçlar birikiyor. 

Hollanda'ya giden Erdal Gökdemir de yıllık iznini ailesiyle Türkiye'de geçirenlerden sadece biri. Kurban Bayramı'nı da akrabalarıyla birlikte geçirdiğini ifade eden gurbetçi Gökdemir, "Büyüklerimizi ziyaret ettik, bayramlaştık. Şimdi de dönüş yolundayız. Çok bekledik, 8 saattir kuyrukta bekliyoruz. Allah herkese hayırlı yolculuklar nasip etsin." şeklinde konuştu. 

Hollanda'ya dönen Cemal Kuş da tatilini ve Kurban Bayramı'nı Aksaray'da geçirdiğini aktardı. Dönüş yolunun çileli olduğunu aktaran Kuş, "Yaklaşık 10-12 saattir yolculuk yapıyorum, sınır kapısına ulaştık burada da uzun süredir bekliyoruz. Yetkililerin bir an önce bu kuyruklara çözüm bulmasını istiyoruz" dedi.

Kapıkule sınır kapısı gümrük kuyruk Bulgaristan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?