JÖH’ler Afrin’e Uğurlandı

JÖH’ler Afrin Harekatına katılmak üzere Kilis’ten uğurlandı.

JÖH’ler Afrin’e Uğurlandı
JÖH’ler Afrin’e Uğurlandı

Zeytin Dalı Harekatına katılmak için toplanan JÖH’ler –Jandarma Özel Harekat Birlikleri- konvoy eşliğinde Kilis’ten uğurlandı.

Türkiye’nin devam eden Zeytin Dalı Operasyonuna katılmak için ülkemizin çeşitli illerinde bulunan Jandarma Özel Harekat Birlikleri Kilis’te toplandı.  Türkiye’nin dört bir yanından gelen Jandarma Özel Harekat Birlikleri Kilis Gülbaba Hudut Taburunda hazırlıklarını tamamlamasının ardından Afrin’e sevkiyat başladı.

Jandarma Özel Harekat Birlikleri Kilis Gülbaba Hudut Taburundan üzerine Türk Bayraklarının asıldığı zırhlı araçlarla konvoy eşliğinde Zeytin Dalı Harekatına katılmak üzere Kilis’ten hareket etti.  Karayolu üzerinden Suriye’nin Halep kentine bağlı Afrin kırsalına giden Jandarma Özel Harekat Birliklerinin sevkiyatı sürüyor.

Ayrıca Zeytin Dalı Harekatında etkisiz hale getirilen terörist sayısı da 2bini geçti.

Türk Silahlı Kuvvetleri , 20 Ocak tarihinde başlayan ve Türkiye’nin sınır hattında ve bölgedeki güvenlik ve istikrarın sağlaması için Zeytin Dalı Harekatının başarıyla devam ettiğine vurgu yapılarak operasyona dair bilgiler paylaşıldı.

Türkiye’ye yönelik havan ve roket saldırılarının sonlandırıldığına dikkat çekilirken,  yaklaşık 120 köyün teröristlerden temizlendiği ifade edildi.

Harekat kapsamında etkisiz hale getirilen terörist sayılarına da yer verildi.

Son 24 saatte etkisiz hale getirilen terörist sayısının 101 olduğu ifade edilirken harekatın başladığı 20 Ocak tarihinden bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısının 2bin 184 olduğu açıklandı.  

Yapılan açıklamalarda, Türkiye’nin sınır güvenliği ve bölgedeki güvenlik ve istikrarın sağlanması için güvenlik güçlerinin iç kesimlere ve teröristlerin denetimindeki köy ve beldelere doğru ilerlediği kaydedildi.

Jandarma Özel Harekat JÖH Afrin Harekatı Zeytin Dalı Harekatı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş