İzmir'deki 3 Yıldır Süren Cinsel İstismar Davası'nda Öğretmene İstenen Ceza Belli Oldu

İzmir'de 3 sene önce Saadet Özkan isimli bir öğretmenin yoğun uğraşları sonrasında ayyuka çıkan cinsel istismar olayında bugün 15. celsede duruşma savcısı Özlem Eğriderealtı sanık öğretmen Adil Ş. hakkında altı çocuk için toplam 235 yıl hapis cezası istedi.

İzmir'deki 3 Yıldır Süren Cinsel İstismar Davası'nda Öğretmene İstenen Ceza Belli Oldu
İzmir'deki 3 Yıldır Süren Cinsel İstismar Davası'nda Öğretmene İstenen Ceza Belli Oldu Umut Aslan

İZMİR'in Menderes ilçesinde 6 kız öğrenciye porno film izletip, cinsel taciz ve istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan ve hakkında toplam 102 yıl hapis cezası istemiyle dava açılan emekli öğretmen Adil Ş.'nin yargılanması 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Cinsel istismar ile yargılanan öğretmen Adil Ş.'ye istenen ceza belli oldu.

İzmir'de 3 sene önce Saadet Özkan isimli bir öğretmenin yoğun uğraşları sonrasında ayyuka çıkan cinsel istismar olayında bugün 15. celsede duruşma savcısı Özlem Eğriderealtı  sanık öğretmen Adil Ş. hakkında altı çocuk için toplam 235 yıl hapis cezası istedi.

Ne Olmuştu?

17 Mayıs 2014 tarihinde jandarmaya gelen telefon ihbarında, Menderes'in Sancaklı Mahallesi'nde bulunan ilkokulda, 22 yıl öğretmen ve vekil müdür olarak görev yapan Adil Ş.'nin 6 kız öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu ifade edildi.Jandarma, yaşları 6 ile 11 arasında değişen öğrencilerin ifadelerini psikolog eşliğinde aldı. Çocukların ifadelerinin ardından gözaltına alınan Adil Ş. suçlamaları kabul etmedi. 11 ay tutuklu kalan Adil Ş., tahliye edildi.

Bitme aşamasında olan dava, aynı okulda görev yapan öğretmen Saadet Özkan'ın BİMER'e şikayeti ile tekrar kamuoyunun gündemine geldi. 

Geçen 26 Haziran'da görülen davanın duruşmasında mahkeme heyeti, sanık Adil Ş.'nin oy çokluğu ile tutuklanmasına karar verdi. Devam eden davada sanık Adil Ş., bugün tekrar tekrar hakim önüne çıkacak.

izmir cinsel istismar davası istenen ceza öğretmen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek