İzmir'de Yeniden Deprem Oldu 17 Haziran 2017

İzmir yine sallandı. Pazartesi günü yaşanan İzmir/Karaburun'daki depremin ardından birçok kez sallanan İzmir'de yine deprem oldu.

İzmir'de Yeniden Deprem Oldu 17 Haziran 2017

İzmir'de yaşanan depremlerin ardı arkası kesilmiyor. Bu akşam 22.00 sularından İzmir yeniden sallandı. İzmir'de yaşanan yeni depremin şiddeti 5.3 ve depremin Pazartesi günü oluşan 6.3 şiddetindeki İzmir/Karaburun depreminin bir artçı sarsıntısı olduğu gelen bilgiler arasında. İzmir'de yaşanan deprem sonrasında herhangi bir ölü veya yaralı bilgisi henüz yok.

Depremin ardından ekranlara çıkan deprem uzmanı Profesör Dr. Okan Tüysüz, yaşanan bu son depremin şiddetinin Kandilli'ye göre 5.5 olduğunu açıkladı. Midilli bölgesinden birçok fay hattı geçtiğini belirten Okan Tüysüz, bu bölgedeki deprem etkinliklerinin birbirini tetikleyebileceğini ve bu etkinliklerin 1-2 hafta kadar daha sürebileceğini belirtti. 

6.3'lük ana depremin ardından yaklaşık 400 kadar artçı depremin olduğuna dikkat çeken Okan Tüysüz, fayların henüz yerine yerleşmesinin belirli bir süreyi alacağını ve bu yaşanan artçı depremlerin olağan olduğunu ifade etti.

Merkez üssü Ege açıklarında Midilli bölgesinde olan 5.5 şiddetindeki yeni depremin ardından bir başka deprem uzmanı olan Prof. Dr. Oğuz Gündoğdu da bir takım açıklamalarda bulundu. Bu yeni depremin 6.3'lük depremin artçısından çok başlı başına yeni bir deprem olduğu üzerine duran Oğuz Gündoğdu yeni depremin yönünün yatay olduğunu vurguladı.

izmir deprem izmir deprem mi oldu izmirde depremin şiddeti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rus Lideri Putin Soğuk Havada Göle Girdi ve Yıkandı
Rus Lideri Putin Soğuk Havada Göle Girdi ve Yıkandı
Yok Böyle Canilik, 9 Aylık Bebeği Öldürdü!
Yok Böyle Canilik, 9 Aylık Bebeği Öldürdü!