İzmir'de Su Kesintisi Ne Zaman Bitecek?

İzmirlileri oldukça zor durumda bırakan su kesintileri sürüyor. Tahtalı Barajı'nda meydana gelen problemler nedeniyle Buca, Karabağlar ve Gaziemir gibi büyük ilçelerde kesintiler sürüyor. Milyonlarca insanı etkileyen su kesintisi ülke gündeminde de yerini aldı. Peki tüm bu olumsuzluklara rağmen sular İzmir'de ne zaman gelecek gerçekten merak konusu.

İzmir'de Su Kesintisi Ne Zaman Bitecek?
İzmir'de Su Kesintisi Ne Zaman Bitecek?

İzmir Sular İdaresi(İZSU) tarafından yapılan açıklamalarda meydana gelen arızanın yaşandığı borunun dev bir su borusu olduğu ve çok sayıda kişinin yer aldığı çok özel ekiplerin geceli gündüzlü çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi. Yapılan açıklamalarda ise çalışmaların necite vermesi durumunda ayın 18'inde İzmir'de su sorununun kalmayacağı da söylendi.

İzsu ekiplerinin çalışmaları sürerken İzmirliler yıllar yıllar öncesine gitti ve belediyeler tarafından organize edilen tankerlerin ve çeşmelerin başında ki su kuyruklarında buldu kendini. Kesintilerin olumsuz etkilediği esnafları ise isyan etti. Buca'da yer alan bir çok berber dükkanlarını açamaz hale geldi. Yapılan çalışmaların uzun sürmesi İzmirlilerin canını oldukça fazla sıktı ve şikayetler ilçe ve merkez belediyenin telefonlarını kitledi.

İzsu'nun açıklamalarına göre 3 vardiya süren ve her vardiya da 25 kişi yapılan çalışmalar 18 Mayıs günü İzmirlilerin suya kavuşmasını sağlayacak.

İzmirlilerin çektiği sıkıntılar sıkıntılar ve su kesintisi sorunu ülke gündemini ve sosyal medya gündemini de meşgul etti. Özellikle sosyal medyada oldukça renkli tepkileri görmek mümkünken siyasi söylemler içinde oldukça çok kullanılan bir meta haline geldi bu su kesintileri.

izmir su kesintisi ile ilgili görsel sonucu

izmirde su kesintisi izsu su kesintileri izsu planlı su kesintileri izmir su arızası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nazar Boncuğu Emoji Oldu
Nazar Boncuğu Emoji Oldu
Hiç Bir Telefonda Olmayan Sadece Galaxy S10'da Olan Özellikler
Hiç Bir Telefonda Olmayan Sadece Galaxy S10'da Olan Özellikler