İzmir'de Muharrem İnce'yi 2,5 Milyon Kişi İzlemeye Geldi

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İzmir'de düzenlenen mitingde halka hitap etti. Muharrem İnce'yi 2,5 milyon kişi izledi

İzmir'de Muharrem İnce'yi 2,5 Milyon Kişi İzlemeye Geldi
İzmir'de Muharrem İnce'yi 2,5 Milyon Kişi İzlemeye Geldi Hilal Mert

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce 49. günde 105. mitingini dün İzmir'de gerçekleştirdi ve halka seslendi. Muharrem İnce'nin İzmir Mitingine kaç kişinin katıldığı merak konusu oldu. İnce miting öncesi temsili olarak 2 milyon kişinin katılmasını bekledi ancak katılım çok daha fazla oldu ve İnce'yi 2,5 milyon kişi izledi. Gündoğdu Meydanı'na dev sahne hazırlandı ve belirli bir alan miting alanı olarak ayrıldı ancak İnce'yi izlemeye gelenler beklenenden fazla olunca miting alanında olduğu gibi büyük bir kalabalık da sahnenin arkasında kaldı.

Muharrem İnce kendini izlemeye gelenlerden sosyal medyada canlı yayın yapmasını istedi.  Mahşeri kalabalığın katıldığı mitingde vatandaşlar internet yok deyince İnce, "İnternet mi yok? Yani paraları çalıyorsun, sandıkta oyları çalıyorsun, sınavda soruları çalıyorsun, TRT'den hakkımı çalıyorsun, özel televizyonlara yayınlatmıyorsun, internet de yok, Allah belanızı versin ben siz daha ne diyeyim!" dedi. 

  • 2002’de Erdoğan iktidara geldiğinde bir gösteriş yaptı. Milletvekillerinin lojmanlarını sattı kendi de gitti bir apartman dairesinde oturdu. Herkes helal olsun dedi. Sonra ne yaptı, gitti bir saray yaptırdı, orada oturmaya başladı.Erdoğan Rizelidir ama ondan bile utandı. Neden mi Rize’nin çayını bıraktı gitti beyaz çay içmeye başladı. Yanında hiç kimse kalmadı. Erdoğan’ın 16 yılda dost kaldığı hiç kimse kalmadı. O artık yorgun, kibirli, insanlara tepeden bakan bir insan.

  • 2002’de ‘adalet, kalkınma’ diyordu. Artık bunları demiyor ekonomi diyemiyor benim karşıma televizyonlara çıkamıyor. Erdoğan’ın çıraklığı fena değildi ama ustalığı rezalet. Bir insan kendine usta der de çırak dediği birinin karşısına çıkamaz mı?. O çakma usta. Yüreğin mi yok? Çık karşıma.

  • Son günlerde Tarzan zorda olunca hani doktorlar der ya ‘çocukluğuna inmek lazım’ diye, benim çocukluğuma kadar iniyorlar. Yakında 2. Dünya Savaşı’nı da İnce çıkardı diyecekler. ‘Bay Muharrem’ diyor, ‘Menderes asıldığında neredeydin?’ diyor. Yahu ben hayatta değildim. Şimdi diploması yok diyorlar ya ben merak ediyorum acaba onun ortaokul diploması var mı?

  • Son günlerde bir dedikodu uyduruyorlar; Muharrem İnce seçilince yardımları kesecekmişim. Hangi yardımları? 1-Doğum yardımları, 2-Gebelik yardımı, 3-Dul maaşı, 4- Muhtaç asker ailesi yardımı, 5-Şartlı eğitim yardımı, 6-Öğrenci yardımı, 7-Kaymakamlık bursu, 8-Yoksullara kira yardımı, 9-Engelli bakımı, 10-Fakir muhtaç yardımı. Sizin huzurunuzda 81 milyona söz veriyorum. Namus sözü veriyorum, bu saydığım yardımlara Temmuz ayından itibaren 100 TL zam yapacağım. Her şey hazır; kadro hazır, ekonomiyle kim ilgilenecek hazır.

  • Her şey hazır, zımba gibi bir ekip var, yakında açıklayacağım. Bakanlar Kurulu’nu sadece CHP’den yapmayacağım. Bakanlar Kurulu’nda her partiden insan olacak. Orada CHP’li olacak, ülkücü olacak, HDP’li olacak, İYİ Partili olacak, AKP’li de olacak. Türkiye’yi birleştireceğiz, Türkiye’yi kucaklayacağız. Ekibimle aylardır çalışıyorum. Erdoğan kendisine saray hazırlıkları yaparken ben Türkiye’yi yönetme hazırlıkları yapıyorum.

Gündoğdu Meydanı CHP Muharrem İnce Cumhurbaşkanı adayı İzmir erdoğan OHAL İYİ Parti HDP AKP cumhurbaşkanı seçim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?