İzmir’de Deprem! Büyük Depremler Olacak mı? (31 Mayıs 2017)

Dün 5.2 şiddetinde Manisa merkezli sallanan İzmir, saat 14.05’te şiddetli bir şekilde tekrar sallandı. Bu deprem dünkü 5.2 şiddetindeki depremden daha çok hissedildi.

İzmir’de Deprem! Büyük Depremler Olacak mı? (31 Mayıs 2017)

Ülkemizin dört bir yanı depremlerle sarsılmaya devam ediyor. Çanakkale ile başlayan deprem serüveni, Van, Gaziantep, Şırnak, Antalya ve Manisa olarak devam ediyor. Son dönemde Manisa’da sürekli küçük çapta depremler meydana gelse de son depremler korkutmaya başladı. Dün saat 16.55’te meydana gelen 5.2 şiddetindeki depremin ardından bu gün de İzmir’de de hissedilen daha büyük bir deprem meydana geldi.

İzmir’de deprem net olarak hissedildi. Daha sarsıcı ve daha uzun süren deprem hakkında henüz bir açıklama yapılmazken, dünkü depremden daha şiddetli olduğu söylenebilir.

Henüz Deprem Araştırma Merkezi depremin büyüklüğü ile alakalı net bir haber vermezken, depremin 5.2’den daha şiddetli olduğu hissedilmesinden bakılırsa net olarak anlaşılıyor.

DEPREMLER DEVAM EDECEK Mİ?

Ülkemiz fay hatlarının üstünde olduğu için, bu tür küçük depremler sürekli meydana gelebileceği Kandilli Rasathanesi tarafından açıklanmıştı. Bununla birlikte faylar küçük çapta depremler meydana getirirken, bazı yerlerde daha şiddetli depremler meydana gelebileceği de ihtimaller arasında olduğu söyleniyor.

İzmir fayları kısa olduğu için, çok şiddetli deprem beklenmezken, İstanbul ve çevresinde 7.2 şiddeti ve üzeri bir depremin her an olabileceği, vatandaşın buna hazırlıklı olması gerektiği, Kandilli Rasathanesi tarafından açıklandı.

Depremlerle ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.  

izmirde deprem izmirde yeni deprem izmirde şiddetli deprem izmir deprem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müjde.. The 100 Dizisinin 5. Sezon 1. Bölüm Yayınlanma Tarihi Belli Oldu
Müjde.. The 100 Dizisinin 5. Sezon 1. Bölüm Yayınlanma Tarihi Belli Oldu
JÖH’ler Afrin’e Uğurlandı
JÖH’ler Afrin’e Uğurlandı