İstanbul’da Yıkım Gerginliği

İstanbul’da polis ile esnaf arasında yıkım gerginliği yaşandı.

İstanbul’da Yıkım Gerginliği
İstanbul’da Yıkım Gerginliği

Akşam saatlerinde İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde polis ile esnaf arasında yıkım gerginliği yaşandı.  Zeytinburnu Ambarlarda Nakliyeciler Sitesinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan yıkım kararını site girişine ateş yakarak protesto etti.

Özel bir şirket tarafından satın alınan ve kendilerine yer yapılmadan yıkım yapılamayacağını protesto etmek için işyeri sahipleri sitenin girişine ateş yaktı.  7 blok ve 250 işyerinden oluşan ve bini aşkın çalışanı bulunan sitenin girişinde akşam saatlerinde ateş yakan bir grup sloganlar atarak eylem başlattı.

Sitenin girişine araçların park edilmesinin ardından tırlar ve kamyonetlerle kapatılan site girişinde ateş yakıldı. Polisin dağılın uyarılarına aldırmayan grup slogan atmaya devam etti. Gerginliğin artması üzerine yıkım yapılacak olan alana çok sayıda çevik kuvvet ekibinin yanında zabıta ekipleri, TOMA’lar ve zırhlı araçlar sevk edildi.

Polis, girişin tırlarla ve kamyonetlerle kapatılması nedeniyle Nakliyeciler Sitesi’nin yan taraftaki bahçeden zırhlı kepçe ve TOMA’larla girmeye çalıştı. Polis, tüm uyarlılara rağmen dağılmayan gruba müdahale etti.

Polisin müdahalesinde yaşanan gerginlikte çevik kuvvet ekipleri siteye girdi. Eylemci gruba müdahale eden ekipler biber gazı ve TOMA’larla grubu dağıttı.

Grubun dağılmasının ardından Nakliyeciler Sitesinde ekipler çalışmaya başladı.  Polis eylemci grubun dağılmasının ardından site etrafında güvenlik aldı.

Nakliyeciler Sitesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından  yıkım kararının ardından esnafın kendilerine yer yapılmadan yıkım yapılamayacağını belirterek kararı protesto etmesi ve eylem yapması üzerine polis ile aralarında gerginlik yaşanmıştı. 

İstanbul Zeytinburnu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş