İstanbul'a Kar Geliyor.. Kar Tatili Olur Mu?

Mevsim normallerinin üzeri nde seyreden sıcaklıklar İstanbullulara adeta bahardan kalma bir hafta sonu yaşatmıştı. Fakat meteoroloji uzmanları işte o tarih için kar uyarısı yaptı..

İstanbul'a Kar Geliyor.. Kar Tatili Olur Mu?
İstanbul'a Kar Geliyor.. Kar Tatili Olur Mu? Umut Aslan

Ortalama 20 derece sıcaklıkla hafta sonunu geçiren İstanbul'da kış etkisini göstermeye başlayacak. 04 Aralık 2017 Pazartesi gününe yağmur ile başlayan İstanbul'daki vatandaşlar için meteoroloji uzmanları kritik uyarılarda bulunmaya başladı. Sıcaklıkların bir anda mevsim normallerinin bile altına düşeceğini ve kar yağışının beklendiğini aktaran uzmanlar vatandaşlara ve trafiğe çıkacak sürücülere dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.

Pazartesi gününde 13 derece olan sıcaklığın Salı gününde 8 dereceye kadar düşeceğini belirten hava tahmini raporlarına göre ise en kritik gün Çarşamba günü. Zira Çarşamba günü hava sıcaklığının 3 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklama ile, bugünden itibaren Türkiye'nin, kuzeybatı kesimlerinden başlayarak, Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemin etkisine girmesi beklendiğini duyurdu ve İstanbul'da Salı gününden itibaren sıcaklıklar düşeceğini, Çarşamba günü ise kar yağışının beklendiğini duyurdu.

İstanbul'da karla karışık yağmurun beklendiği Çarşamba günü en kritik gün olarak nitelendiriyor ve İBB'ne bağlı ekipler ve Karayolları Genel Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin önlem alması bekleniyor. Bu yılın ilk karıyla tanışacak olan İstanbul'da Emniyet Müdürlüğü de sürücülerin kış lastiği takmaları yönündeki uyarıları devam ediyor. Hava sıcaklıklarının 20 derecelerden 3 derecelere kadar düşüşü ile birlikte ani sıcaklık değişimi dolayısı ile soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklara yakalanmama konusunda uzmanlar dikkatli olunması gerektiğinin altını çiziyor.

İstanbul'da Kar Ne Zaman Yağacak? Okullar Tatil Olacak Mı?

İstanbul'da yılın ilk karının 06 Aralık 2017 Çarşamba günü aralıklı şekilde yağmur ile karışık şekilde yağması beklenirken, karın çok şiddetli olmayacağı gelen tahminler arasında olduğundan okulların tatil olacağı yönünde bir durum beklenmemektedir.

istanbul hava durumu istanbul kar yağışı istanbul kar ne zaman yağacak istanbul okullar tatil olur mu?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!