İstanbul Yarın Okullar Tatil Mi? İstanbul Valiliği 9 Ocak Kar Tatili Açıklaması

İstanbul'da okullar tatil mi merak eden öğrenciler için İstanbul Valiliği'nden yarın kar tatili var mı sorusunun cevabı geldi. Türkiye'yi etkisi altına alan soğuk ve kar yağışı hayatı olumsuz etkilediği gibi eğitim öğretimi de olumsuz etkiledi.

İstanbul Yarın Okullar Tatil Mi? İstanbul Valiliği 9 Ocak Kar Tatili Açıklaması

9 Ocak 2017 Pazartesi günü İstanbul’da okullar tatil mi? İşte İstanbul Valiliği tarafından yapılan kar tatili açıklaması…

Türkiye’nin çoğu şehrinde olduğu gibi İstanbul ilinde de kar yağışı hayatımı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Meteorolojinin günler öncesinden yaptığı yoğun kar yağışı uyarıları sonrasında birçok şehir beyaz örtü ile kaplandı. Soğuk hava ve yoğun kar yağışı birçok şehirde okulların tatil olmasına neden oldu. İstanbul’da okullar yarın tatil mi? İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklama öğrencileri heyecanlandırdı.

İSTANBUL YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeni ile yarın (9 Ocak 2017 Pazartesi) okullar tatil ilan edildi. Yapılan resmi açıklamada “Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartlarının sürecek olmasından ötürü, İstanbul’da yarın okullar (anaokullar, ilkokullar, ortaokullar ve liseler) 1 günlüğüne tatil edildiği belirtildi.

İstanbul okullar tatil mi açıklamasının ardından meteoroloji uzmanları ve valilik tarafından uyarılar gelmeye devam ediyor. Olumsuz hava şartları ve kar yağışının devam etmesiyle birlikte hava sıcaklığının da düşük olmasının don tehlikesi yaratabilecek olmasından ötürü yetkililer vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, sosyal medya hesabı twitter üzerinden eğitim ve öğretim hayatına yarın 1 gün süre ile ara verildiğini duyurdu. Olumsuz hava koşulları İstanbul’u etkisi altına almış ve yetkililer vatandaşların mümkün olduğunda dışarı çıkmamaları konusunda açıklamalarda bulunmuştu.

İSTANBUL KAR TATİLİ KAÇ GÜN?

İstanbul okullara kar tatili Valilik’ten yapılan açıklamaya göre 9 Ocak Pazartesi’yi kapsıyor. Salı günü ile ilgili açıklamaların yarın yapılması bekleniyor.

istanbul okullar tatil mi vasip şahin kar tatili istanbul yarın okul var mı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Filenin Sultanları, Arjantin'i 3-0 Yendi
Filenin Sultanları, Arjantin'i 3-0 Yendi
Ankara'ya Bir Hafta Boyunca Sağnak Yağmur Yağacak!
Ankara'ya Bir Hafta Boyunca Sağnak Yağmur Yağacak!