İstanbul Karla Kaplandı!

İstanbul 3 gündür yoğun kar yağışı etkisi altında bugün yine beyaz örtü her yeri kapladı. Ana yollarda sorun yaşanmadı ama ara sokaklarda sürücüleride çok zorladı. Çocukların merakla beklediği haber ise İstanbul Valiliğinden geldi, Valilik İstanbul’da pazartesi okulları tatil dedi.

İstanbul Karla Kaplandı!
İstanbul Karla Kaplandı!

Balık tutanda, kayak yapanda, denize girende vardı. İstanbul’da kar sabah saatlerinde hızını kesti. Beylikdüzünde yada Mahmutbeyde, İkitellide değiliz şehir merkezindeki kar yükseltisini görmemiz açısından artık diz boyuna gelebilecek seviyeye geldi. Buradaki kar yükseltisi burası dediğimiz gibi Beşiktaşta oldukça yüksek kar var.

ANA ARTERLER AÇIK AMA..

Öğleden sonra yine etkili oldu. Ana yollar açık ama ara sokaklarda sorunlar yaşanıyor. Henüz kar örtüsü sokaklardan kalkmadığını söyleyebiliriz, hele ki ara sokaklara girmek mümkün değil. Birde araç hiç geçmiyorsa sokaktan buradaki kar örtüsü hiçbir zaman gitmeyecekmiş gibi duruyor.

 ARAÇLAR YOLLARDA KALDI

Yollar buzlu bu yüzden de ara sokaklarda dik rampalara geldiğinizde çıkmak mümkün değil! Kış lastiği olsa bile rampalarda dik olunca ki ara sokaklarda özellikle bazı bölgelerde tuzlama çalışması olmadığını göstermektedir.

YOL KENARINDAKİ ARAÇLARI BELEDİYE TEMİZLEDİ!

İstanbul’da kalan araçlara sokaktaki vatandaşlar yardıma koştu. Otopark’a dönen tem otoyolunda hala çekilmeyen araçlar vardı. Araçların temizliğini belediye ekipleri yaptı.

SEFERLER İPTAL EDİLDİ!

Atatürk havalimanında ise kar çilesi yaşandı. Uzun kuyruklar oluştu, bir çok sefer iptal edildi. Çoçuklar ise sokaklardaydı Pazartesi okullar tatil olur mu umuduyla doyasıya eğlendiler. Çok geçmeden İstanbul Valiliği’den haber geldi. İstanbul’da okulların Pazartesi tatil edildi.

SOYUNDULAR DENİZE GİRDİLER!

Megakent’te soyunup denize girenler bile vardı. Üşümediler aksine terlediklerini iddia ettiler. Taksimde ise kayak keyfi vardı. Mega kent’in tarihi noktalarından kartpostallık manzaralar oluştu. Sultanahmet ve Ayasofya camilerin görüntüleri herkesi büyüledi.

istanbul istanbulda kar ne kadar sürecek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek