İstanbul Kar'a Teslim Oldu!

İstanbul’a saat dört civarı giriş yaptı Hadımköy’den ve iki saat içinde Avrupa yakasının tamamına ulaşmış oldu.

İstanbul Kar'a Teslim Oldu!

Şuanda maslakta ve Sarıyer’de kar var yani Sarıyer’e kadar ulaştı . Yarım saat içerisinde Anadolu yakasına geçecek ve bu akşam gece yarın öğlene kadar çok yoğun kar yağışı var İstanbul da sıcaklık şuanda sıfırın altında bir dereceye düştü çok soğuk bir hava var yarın sıfırın altında dört derece hissedeceğiz fırtınada var yani yarın akşama kadar İstanbul da yer yer kar kalınlığı 15-20 cm ye ulaşmış olacak çatılar ve yerler tutmuş olacak bu seferki kar yağışı geçen günlerde olandan daha etkili olacak.

Peki ne zaman hafifleyecek bu kadar İstanbul’da yarın akşam saatlerinde hafifleyecek Pazar günü çok kuvvetli bir kar yağışı yok aralıklı ve zayıf ama pazartesi yine aralıklı kar var ama en yoğun kar bu gece ve yarın sabah yağacak evet İstanbullular mümkünse dışarıya çıkmasınlar bugün tamda iş çıkışına denk gelen kar insanlara çok zorlu dakikalar yaşattı.

Bu arada sadece İstanbul da değil Marmara’nın tamamı bu kışın en yoğun hatta uzun yılların en yoğun kar yağışını alacak şuanda Tekirdağ’da, Çanakkale’de aşırı bir kar yağışı var Balıkesir, Bursa dada aşırı yağacak iki üç saat içinde orada da başlayacak  30 hatta yer yer 50 cm bulmasını bekliyoruz kar kalınlığının hem Balıkesir’de hem Bursa’da tabi sadece Marmara değil tüm egede kar var o yüzden yarın hem Marmara da hem egede yollara çıkmamakta fayda var çıkacaksanız da kar için tüm tedbirleri alın .

Bir başka uyarıda İzmir’de şuanda tamda iş çıkışında aşırı şiddetli yağmur var sel tehlikesi söz konusu İzmir’de mümkünse ayak bileğinize kadar gelen sulara girmeyin İzmirliler diyoruz sular alıp götürebilir. Bu şiddetli yağmurun ardından İzmir’e kar yağacak Manisa’ya Akhisar’a bu geceden itibaren yoğun kar var tüm egede kar var diyebiliriz.

Bu gece Bolu’da Karabük’te Kastamonu da Düzce’de bu senenin en yoğun kar yağışı var Ankara ve Eskişehir’e kar yarın öğleden sonra ulaşacak kısacası bütün yurt kara teslim olacak.

istanbul istanbul kar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şırnak'ta 1 Jandarma Asker Şehit Oldu
Şırnak'ta 1 Jandarma Asker Şehit Oldu
Beşiktaş-Yeni Malatyaspor Maçı Ne Zaman? Pepe Oynayabilecek Mi?
Beşiktaş-Yeni Malatyaspor Maçı Ne Zaman? Pepe Oynayabilecek Mi?