İsral'de Yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması Kudüs'ten Alındı!

İsrailli şarkıcı Netta Barzilai'nin kazandığı Eurovision Şarkı Yarışması'nın Kudüs'te yapılacağını açıklanmıştı, bu karardan vazgeçildi...

İsral'de Yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması Kudüs'ten Alındı!
İsral'de Yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması Kudüs'ten Alındı! Hilal Mert

Eurovision Şarkı Yarışması'nı bu yıl İsrailli şarkıcı Netta Barzilai kazandı. Yarışmanın kuralı gereğince seneye İsrail'de yapılacak olan yarışma için İsrail'in başkenti Kudüs seçildi.

ABD'nin Kudüs'ü başkent olarak tanımasının ardından çıkan tartışmalar nedeni ile yarışmanın düzenleneceği şehir değiştirildi. İsrail'in ev sahipliği yapacağı 2019 Eurovision Şarkı Yarışması Tel Aviv'de yapılacak.

Eurovision yönetimi, resmi web sitesinde yaptığı açıklamada, "64. Eurovision Şarkı Yarışması, 14 Mayıs Perşembe günü, 16 Mayıs Cumartesi ve Cumartesi 18 Mayıs 2019'da İsrail'deki Expo Tel Aviv'de (Uluslararası Kongre Merkezi) gerçekleşecek" ifadelerine yer verdi.

Eurovision yöneticisi Jon Ola Sand, yaptığı açıklamada, "Üç güçlü teklif aldık, ancak sonunda Tel Aviv'in dünyanın en büyük eğlence programına ev sahipliği yapacak en iyi koşullara sahip olduğuna karar verdik. Eurovision şarkı yarışmasını yepyeni bir şehre getirmek ve Eurovision 2019'u şimdiye kadarki en görkemli yarışma hale getirmek için heyecan duyuyoruz" dedi.

NELER OLMUŞTU?

Mayıs 2018'de ı Lizbon’da gerçekleştirilen Eurovision Şarkı Yarışması'nı Netta isimli şarkıcının temsil ettiği İsrail kazandı. Yarışmada ikinci Güney Kıbrıs ve üçüncü ise Avusturya oldu.

Kudüs Eurovision Netta Barzilai İsrail Tel Aviv Şarkı Yarışması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?