İsmail Küçükkaya 16 ay 20 Gün Hapis Cezasına Çarptırıldı

FOX TV'de hafta içi her sabah haber programı yapan İsmail Küçükkaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Betül Sayan Kaya'ya yönelik sözlerinden ötürü hapis cezası aldı

İsmail Küçükkaya 16 ay 20 Gün Hapis Cezasına Çarptırıldı
İsmail Küçükkaya 16 ay 20 Gün Hapis Cezasına Çarptırıldı Hilal Mert

FOX TV'de hafta içi her sabah haber programı yapan gazeteci İsmail Küçükkaya'nın "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın eşinin "ByLock" kullandı" iddiasında bulunması hakkında soruşturma açıklamasına neden olmuştu.

İsmail Küçükkaya, hakkında açılan davanın 21 Şubat 2018 günü görülen 2. celsesinde hakim karşısına çıktı. Kendisine Bakan Kaya’nın kardeşinin isminin de olduğunu iddia ettiği bylock listesini kimin verdiğini açıklamak istemeyen Küçükkaya, yaptığı haberi kamuoyunu bilgilendirme amaçlı olduğunu savunarak “Kamu görevlisine alenen hakaret” suçlamalarını reddetti. Mahkeme, Emniyet Genel Müdürlüğünden istenen 'Bylock' listesinin bir dahaki duruşmaya gönderilmesi talebini yineledi.

25 Nisan 2018'de yani bugün görülen dava karara bağlandı. Bakırköy 18. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada “Kamu görevlisine alenen hakaret” ve “Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurum ve organlarını aşağılama” suçundan İsmail Küçükkaya'yı 16 ay 20 gün hapis cezası verildi. Ceza, 5 yıl aynı suçu işlememek kaydı ile ertelendi.

İsmail Küçükkaya Kimdir?

1972 yılında Kütahya Simav'da doğdu. Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. 1991 yılında Hürriyet, Sabah ve Star gazetelerinde muhabirlik, 2000 yılında Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başlayan gazeteci, 2003 yılında köşe yazarlığını da sürdürerek SkyTürk TV'de Ankara temsilcisi olarak çalışmaya başladı.

2008 yılı Kasım ayında Akşam Gazetesi'nin genel yayın yönetmeni oldu. Haziran 2013 tarihinde Gezi Parkı olaylarının ardından görevinden alındı. 2013 yılı Eylül ayında Fox TV'de "Çalar Saat" adlı programı sunmaya başladı, görevine hala devam ediyor.

İsmail Küçükkaya Hapis Ceza Betül Sayan Kaya ByLock
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş