İngiltere Büyükelçisi:PKK Terör Örgütüdür!

İngiltere Büyükelçisi Richard Moore gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

İngiltere Büyükelçisi:PKK Terör Örgütüdür!

İngiltere Büyükelçisi Richard Moore gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.Espirili kişiliği ile bilinen büyükelçi ayrıca sıkı bir Beşiktaş fanatiği.

 Gündeme dairde önemli açıklamalarda bulunan Richard Moore Türkiye'nin terör örgütlerine karşı dikkatli olması gerektiğini,ayırca PKK'nın da terör örgütü olduğunu vurguladı.Büyükelçinin açıklamaları şu şekilde;

''Ben biliyorum ki Türkiye çok zor günler geçiriyor. Çünkü Türkiye’de saldırılar yapan birçok terörist grubu var. DAEŞ’ın Reina Kulübü’ne saldırısı, aynı zamanda PKK’nın da İzmir’deki saldırısı var; DHKP-C var. Bu tür saldırıları şiddetle kınıyorum. Çok zor alanda Türkiye terörizm ile mücadele ediyor. Türkiye halkının acılarını paylaşıyorum. Çünkü İngiltere olarak bu tip terör olaylarını tanıyoruz. Mazimiz de Türkiye gibi. Birleşik Krallıkta biz de uzun yıllar terörizm ile mücadele ediyoruz. Bildiğiniz gibi DEAŞ ve bu tip sözde cihadcı gruplar var. Zaman zaman İngiltere’de de saldırılar yapıyorlar. Aynı zamanda yıllarca Kuzey İrlanda’da terörizmle mücadele ettik. Bu nedenle Birleşik Krallık halkı Türkiye halkının acılarını iyi biliyor. Çok önemli bir durum bu… Bu anlamda bu tip suçlamalar ve iddialar Birleşik Krallık için olduğunda bizim için oldukça üzücü. Biz de teröre kurban veriyoruz.

İkinci olarak da şu son 18 ayda PKK son derece korkunç bir terör kampanyası yürütmekte ve buna rağmen Türk halkı ve özellikle Türkiye’deki liderler bu kampanyanın Türkler ve Kürtler arasında bir etnik çatışma olmadığının altını çok net bir şekilde çizdiler ve vurguladılar. Bu bence son derece önemli… Çünkü PKK’nın ne olduğunu herkesin net bir şekilde anlaması lazım… PKK bir terör örgütü ve Türkiye’deki tüm Kürtleri temsil eden bir örgüt ve kuruluş değil. Dolayısı ile bunun özellikle liderler tarafından vurgulanması bence son derece önemliydi.'' sözlerinde bulundu.

ingiltere büyükelçi richard moore pkk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜBİTAK’ın Kabul Etmediği Liseli Öğrenci Harvard’a Davet Edildi
TÜBİTAK’ın Kabul Etmediği Liseli Öğrenci Harvard’a Davet Edildi
Rusya’dan Türkiye’ye Şok Çağrı: Afrin’i Esad’a Teslim Edin
Rusya’dan Türkiye’ye Şok Çağrı: Afrin’i Esad’a Teslim Edin