İlkokul Öğrencilerine Dansöz ve Zenne Gösterisi İzlettirildi

Edirne Yüksel Yeşil İlkokulu 4'üncü sınıf öğrencileri için Kapadokya'ya düzenlenen gezide 'Türk Gecesi' adı altında öğrencilere izlettirilen dansöz ve zenne gösterisi velileri rahatsız etti

İlkokul Öğrencilerine Dansöz ve Zenne Gösterisi İzlettirildi
İlkokul Öğrencilerine Dansöz ve Zenne Gösterisi İzlettirildi Hilal Mert

23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı etkinlikleri kapsamında Edirne Yüksel Yeşil İlkokulu 4'üncü sınıf öğrencileri için Kapadokya'ya düzenlenen gezi mutsuz bitti. Okul müdürü ve 4 öğretmen yönetiminde Kapadokya'ya giden öğrenci ve velilere  'Türk Gecesi' adı altında dansöz ve zenne gösterisi izletildi.

Gösteriden rahatsız olan veliler geceye dair çektikler video ile Edirne Valiliği'ne şikayette bulundu.Görüntülerin incelenmesi sonucu içkili mekana götürülen öğrenci ve velilere, dansöz ve zenne izlettirilmesiyle ilgili, okul müdürü ve 4 öğretmen hakkında Edirne Valiliği'nce idari soruşturma başlatıldı.

Geziye dair yaşadıklarını anlatan veliler şu ifadeleri kullandı; "Okul müdürü Fatma Kılıç, öğretmenler, yaklaşık 70 öğrenci ve velileri Edirne'den otobüsle Ankara'ya doğru yola çıktık.İlk gün Ankara'da Anıtkabir ve 1'inci Meclis'i ziyaret ettik. Daha sonra Nevşehir'e geçerek burada tarihi ve turistik alanları gezdik. Nevşehir merkezde bir otele konaklamak üzere yerleştik. Üçhisar beldesinde bir eğlence mekanında düzenlenen 'Türk Gecesi' etkinliğine katıldık. Halka açık bir mekandı bizden başka yerli müşterilerde vardı. İlk olarak folklor gösterileri sunuldu Ardından sahneye önce 'zenne', ardından da dansöz çıktı. Gecede ayrıca, ateşli danslar gösterisi ile halk oyunları ekipleri de sahne aldı. Dansöz ve zennenin ilkokul öğrencileri önünde gösteri yapmasına tepki gösterdik ve çocuklar ile o mekandan ayrılmak istedik ancak, konakladığımız otelin uzak olması ve araç bulanmaması nedeni ile ayrılamadık. Yaklaşık 3 saat süren gecede Türk bayrağı açılıp, 10'uncu Yıl Marşı da söylendi."

Eğitim Bir-Sen Edirne Şube Başkanı Erdinç Dalgıç konuya dair yaptığı açıklamada; "Yaşı ne olursa olsun, bu konudaki öğrencilerimiz ilkokul öğrencisi, lise öğrencisi bile olsa hoş şeyler değil. Dansözün çıkıp öğrencilere nasıl göbek atıldığını anlatması kesinlikle kabul edilecek bir olay değil.Böyle bir durum ortaya çıktığında kesinlikle öğrencilerin oradan alınması gerekirdi" ifadelerine yer verdi.

Konu ile ilgili okul müdürü ve öğretmenler hakkında inceleme ve soruşturma işlemleri valilik tarafından devam ediyor.

 

Edirne Yüksel Yeşil İlkokulu Kapadokya 23 nisan gezi Türk Gecesi Dansöz Zenne
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş