İçişleri Bakanlığı: Kırmızı Listede Aranan 1 Terörist Öldürüldü

Bakanlıktan son dakika açıklaması geldi! Aranan Teröristler Listesi'nde "kırmızı" kategoride bulunan İbrahim Çoban, dün Tunceli'de düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirildi...

İçişleri Bakanlığı: Kırmızı Listede Aranan 1 Terörist Öldürüldü
İçişleri Bakanlığı: Kırmızı Listede Aranan 1 Terörist Öldürüldü Hilal Mert

Doğu Anadolu ve özellikle Güney Doğu Anadolu bölgesinde yaşayanların hayatını büyük ölçüde olumsuz etkileyen terör saldırıları ve teröristler devlet tarafından aciliyet listesine göre uzun süredir ifşa ediliyor ve aranıyor...

Arananların en tehlikeli olanlarının yer aldığı kırmızı listede ismi bulunan bir terörsit için İçişleri Bakanlığı'ndan bir açıklama yapıldı bugün. İçişleri Bakanlığı, operasyonda bölücü terör örgütünün sözde yeni Dersim saha sorumlusu "Atakan Mahir" kod adlı İbrahim Çoban'ın etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada da dün Pülümür ilçesi kırsalında duyarlı vatandaşların ihbarı ile eylem hazırlığındaki teröristlere yönelik İl Jandarma Komutanlığı tarafından başlatılan operasyonda, 10 teröristin hava kuvvetleri desteğiyle etkisiz hale getirildiği ifade edildi. Ayrıca devam eden operasyonda ölü ele geçirilen teröristlerden birinin 25 yıldır bölücü terör örgütünün dağ yapılanması içerisindeki sözde Dersim saha sorumlusu "Atakan Mahir" kod adlı İbrahim Çoban olduğu ve İçişleri Bakanlığı Aranan Teröristler Listesi'nde "kırmızı" kategoride bulunduğu aktarıldı.

Valilik açıklamasında, kent genelinde teröristlerin bulunmasına ve etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışmaların azim ve kararlılıkla sürdürüldüğü belirtildi.

İçişleri Bakanlığı Kırmızı Liste Terörist Öldürüldü Tunceli Dersim terör
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor