Hollandalı Terörist Afrin Harekatında Öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen Afrin / Zeytin Dalı Harekatı başarıyla devam ediyor.

Hollandalı Terörist Afrin Harekatında Öldürüldü
Hollandalı Terörist Afrin Harekatında Öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu tarafından yürütülen Afrin / Zeytin Dalı Harekatı’nda terör örgütü kayıplar vermeye devam ediyor. TSK tarafından yapılan açıklamaya göre;

"Bülbül beldesi merkezi, beldeye bağlı Şengal, Zehran, Bali Köy, Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar, Şeyh Huruz, Ömer Simo ve Duraklı köyleri, Huruz Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı, Havuz Tepesi ile Kürdo, Şeyh Huruz köyüne bağlı iki köy altı yerleşim; Racu beldesinde Ayn Batman Dağı, Yukarı Hacıkanlı, Aşağı Hacıkanlı, Derviş Obası Hasan Kelkavi, Celeme, Edamanli, Kude, Ali Bekki, Bilal Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği, Alkana, Kırmızı, Karri, Şerbanlı, Şedya ve Harab Summak köyleri, 687 .Tepe, 915. Tepe, 740. Tepe ile 1027. Tepe; Şeyh Hadid beldesinde Cukali Favkani ve Orta Çakallı köyleri ile Şeyh Hadid Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac Bilal köyü; Cinderes beldesinde Hacı İskender, Deyr Ballut, Hammam, Nisriyye, Dükkan, Eşkan, Arşali, Muhammediye ve Divan Fevkani köyü ve ona hakim 3 tepe ile Mersides, Nisriyye ve Amara Tepesi; Şeran beldesinde Burseya Dağı, İkidam, Şeltah, Merseva, Serincek, Kastel Cündo ve Dikmetaş köyleri ile Sirgaya Tepesi.” Terör undurlarından temizlenirken etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı da 1700’e ulaştı. 

TSK ve ÖSO tarafından düzenlenen harekatta son bir haftada Hollandalı, İspanyol ve Fransız olmak üzere 3 terörist öldürüldü. Afrin’de bulunan Türk Birliğine bombalı bir araçla saldırı düzenlemek isteyen “Baran Sason” kod adlı Hollandalı Sjoerd Heeger öldürüldü. 

Öldürülen Hollandalı teröristin cenazesini ailesi almazken TSK gerçekleşen operasyonlarda İspanyol ve Fransız vatandaşı olan iki kişinin de öldürüldüğünü açıkladı.

hollanda terorist ypg
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?