Hocayı Gören Çocuk, Tebessüm Etmeli...

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ‘İller Buluşması’ programında Başkan Prof. Dr. Ali Erbaş, Van’da din görevlileri ile bir araya geldi.

Hocayı Gören Çocuk, Tebessüm Etmeli...
Hocayı Gören Çocuk, Tebessüm Etmeli...

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, toplantıda yaptığı konuşmasına, “Peygamber Efendimizin bizlere bıraktığı emanete hakkıyla riayet ettiğimizde görevimizi yapmış olduğumuz mahallede İslam’ı tanımayan, Kur’an’ı bilmeyen, Kur’an’a sırtını çeviren bir insanın kalmaması gerekiyor, yeter ki bu emanete riayet edelim. Peygamber efendimiz nasıl hakkın batıla galebe çalmasına galebe çalmasına şahit olduysa bizler de buna şahit olacağız. Elimizle, dilimizle şahit olacağız, kalbimizle buğz ederek şahit olacağız” diyerek sözlerine başladı.

Başkan Erbaş, yeni neslin hocayı gördüğünde, yüzlerinde tebessüm oluyorsa, hocanın vazifesini önemli ölçüde yaptığının işareti olduğunu söyledi.

Uzun yıllar çalışmış olsalar bile, yeni başlamış gibi heyecanla görevini yürütmeleri gerektiğinin önemine işaret eden Başkan Erbaş, “Hocalarımız kendine güvenen ve toplumun en güvenilir insanı olmalı. Biz canla başla insanlarımıza İslam’ı nasıl tanıtabiliriz, çocuklarımıza, gençlerimize Peygamberimizi nasıl daha iyi öğretebiliriz, bunun mücadelesini veriyoruz. Böyle bir teşkilata aidiyet bilinci ile bağlanılmaz mı? Sabır ve tahammülle, vazifemizle bağlılıkla, aidiyet bilincimizi en üst seviyede tutarak çalışacağız” şeklinde konuştu.

Başkan Erbaş, “Hastane, sevgi evleri, KYK yurtları şimdi buralarda temsilcimiz var. İhtiyaç odaklı Kur’an kurslarımız gittikçe gelişti. 4-6 yaş Kur’an kurslarımızda 81 ilde 140 bin öğrencimiz var. Yaz Kur’an kurslarımız da bir fırsattır. Camilerimiz, Kur’an kurslarımız dolsun taşsın. Yaz kurslarımıza gelen talebelerimizi kışın bir vakit camiye davet edin. Öğrendikleri bilgileri tekrar edin.” dedi.

diyanet işleri başkanlığı ali erbaş iller buluşması van
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş