Heryerden Cesetler Fışkırıyor

Suriye’de katliam devam ediyor. Halep’te düzenlenen saldırıda hayatlarını yitirenlerin sayısındaki hızlı artış ürkütücü. Son gelen sayılara göre 56 kişi hayatını kaybederken 220 kişi yaralandı.

Heryerden Cesetler Fışkırıyor
Heryerden Cesetler Fışkırıyor

Alınan bilgilere göre Rusya ile rejim yandaşı savaş uçaklarının Esad güçlerinin kuşatma altına aldığı Meşhed, Kellese, Bustan el Kasr, Salihiyin ile Firdevs çok yoğun bir şekilde hava saldırısı düzenledi. Saldırıların direkt sivil yerleşim merkezlerini hedef aldığı bombardımanın ardından oluşan enkazın kaldırılması için çalışmaların da devam ettiği bildirildi. İlk belirlemelere göre birçok çocuk ve kadın yaşamını yitirdi. 56 kişinin hayatını kaybettiği saldırıda 220 sivilinde yaralandığı bildirildi. Şehir genelinde birçok binada ağır tahribat oluştu.

Suriye’de oluşan genel durum nedeniyle enkaz kaldırma çalışmaları da tam anlamıyla yürütülemiyor. Ancak her geçen dakika ölü ve yaralı sayısı da artıyor. Ayrıca yaralıların çevredeki sahra hastanelerine kaldırıldığı belirtiliyor. Daha önce olduğu gibi Esad rejimi ile Rusya’nın düzenlediği hava saldırısında yine siviller hedef alındı ve Halep’te bombardıman düzenlediler. Saldırıda şu ana kadar 86 kişi hayatını yitirirken 200 civarında kişi de yaralandı.

Bununla birlikte rejimin haber ajansı olarak bildirilen SANA, verdiği haberde rejim kuvvetlerinin kuşatma altındaki bölgelere yeni hava harekatı düzenleme hazırlıkları içerisinde olduğunu bildirdi. ABD ile Rusya öncülüğünde sağlanan ateşkes Esad güçleri tarafından 19 Eylül tarihinde sonlandırılmıştı. Bu karar sonrasında da hem karadan hem de havadan şiddetli çatışmalar yaşanmıştı. Rejimin düzenlediği bu operasyonlara Rusya’nın da destek vermesi birçok ülke tarafından da hoşnut karşılanmıyor.

suriye halep esad rusya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor