HDP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Belli Oldu

24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi seçimi için Halkların Demokratik Partisi (HDP), adayını belirledi

HDP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Belli Oldu
HDP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Belli Oldu Hilal Mert

24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi seçimi için Halkların Demokratik Partisi (HDP), aday olarak Edirne Cezavi'nde bulunan eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı gösterecek.

2013 yılında İstanbul Kazlıçeşme'deki nevruz kutlamasında yaptığı konuşma nedeni ile 'Terör örgütü propagandası yapmak' suçundan İstanbul 26'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Selahattin Demirtaş 4 Kasım 2016 tarihinden beri tutuklu yargılanıyor. Davanın 30 Nisan'daki duruşmasına katılmak üzere İstanbul'a getirelecek olan Selahattin Demirtaş için 30 Nisan'da İstanbul'da kampanya başlatılacak.

Geçtiğimiz günlerde de İYİ Parti adayını açıklamış ve İYİ Parti'nin kurucusu ve genel başkanı olan Meral Akşener'in aday olacağını duyurmuştu. AK Parti'nin, CHP'nin, MHP'nin, Saadet Parti'sinin, Vatan Parti'nin adayı henüz belli değil.

Selahattin Demirtaş Kimdir?

10 Nisan 1973 Elâzığlı doğumlu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 2007-2008 yılları arasında Demokratik Toplum Partisi'nde görev aldı. 2008'de Barış ve Demokrasi Partisi'ne katıldı, 2014'te eş başkan seçildi. HDP'den Türkiye Büyük Millet Meclisi 25. dönem İstanbul milletvekili seçildi. 2014 Türkiye Cumhurbaşkanlığı Seçimi'ne katılan 3 adaydan biri olan Selahattin Demirtaş %9.76 oy alarak 3. sırada kalmıştı.

Edirne Cezavi Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi 24 Haziran seçim HDP İYİ Parti meral akşener ak parti aday chp mhp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Yusuf Tunçer     2018-04-27 “Vatan Parti'nin adayı henüz belli değil“ yazmışsınız. Uzayda mı yaşıyorsunuz, çıkın dışarı bir gezin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş