HDP Yeni Eşbakanını Seçti

HDP zorunluluktan doğan ihtiyaçla Serpil Kemalbay'ı 3. Olağanüstü Kongrede eşbaşkan seçti.

HDP Yeni Eşbakanını Seçti
HDP Yeni Eşbakanını Seçti

Figen Yüksekdağ'ın vekilliğinin ve parti üyeliğinin düşmesi neticesinde yerine birini seçmek için olağanüstü kongre yapan HDP Serpil Kemalbay'ı eşbaşkan olarak seçti.

Figen Yüksekdağ'ın cezaevinden gönderdiği notu okuyan yeni Eşbaşkan Kemalbay yaptığı konuşmada demokrasinin altını cizdi ve cezaevindeki eşbaşkanlarına selamlar gönderdi.  HDP'nin siyaset sahnesinden silinmek istendiğini ve bunun için elden ne geliyorsa yapıldığını söyleyen Eşbaşkan Kemalbay mücadelelerinin süreceğini ve zamanla yılacakları düşünenlere en güzel cevabı vereceklerini dile getirdi. Cumhuriyet'in demokratik değerlerle uzun ömürlü olacağını ve bu değerlerin korunmasının altını çizdi. Altı boşaltılan bir çok maddi ve manvi değerimizin eşitlik ve ilkelerimizin her geçen gün başka çıkmaz sokaklara sürüklendiğini de ekledi.

Kardeşçe yaşanacak bir ülkeden kardeşi  kardeşe düşman eden bir ülkeye nasıl dönüştüğümüzü soran Eşbaşkan sorularının ve sorunlarının böyle bir ortamda asla cevaplanamayacağını çözüme ulaşılmasının zor olduğunu dile getirdi.

HDP 3. Olağanüstü kongresinin ardından bir sonuç bildirgesi açıkklandı ve bütün kardeşlerinin dostlarının ancak bir arada durabildikleri ölçüde bu ülke için bir şey yapmış olacaklarını dile getir. Gayret ve gayret ve gerçek bir mücadele ile ancak hedeflenen Türkiye ve insanlık kriterlerine ulaşılacağı duyuruldu.

hdp eş başkanı hdp genel başkanı hdp figen yüksekdağ hdp eşbaşkanı kemalbay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şahan Gökbakar, Recep İvedik 6 İçin Personel Arıyor
Şahan Gökbakar, Recep İvedik 6 İçin Personel Arıyor
WhatsApp'a 'Okundu Olarak İşaretle' Özelliği Geliyor
WhatsApp'a 'Okundu Olarak İşaretle' Özelliği Geliyor