Hakkari’de Saldırı,Şehit ve Yaralılar Var

Hakkari’de düzenlenen terör saldırısında şehit ve yaralıların olduğu öğrenildi.

Hakkari’de Saldırı,Şehit ve Yaralılar Var
Hakkari’de Saldırı,Şehit ve Yaralılar Var

Hakkari’de düzenlen terör saldırısında 1 asker şehit oldu, 3 asker de yaralandı. Hakkari’nin Çukurca ilçesinde teröristler tarafından askeri üs bölgesine düzenlenen saldırıda yaralanan 4 askerden biri kaldırıldığı hastanede şehit oldu, yaralı olan diğer 3 askerin tedavisi ise devam ediyor.

Edinilen bilgiye göre, Irak sınırının sıfır noktasındaki Hakkari’nin Çukurca ilçesi Güven Dağı'nda bulunan askeri üs bölgesine sınırın Kuzey Irak tarafındaki Kulika Dağı’ndan PKK’lı teröristler tarafından füzeli saldırı düzenlendi.  Yapılan saldırının güdümlü füzeyle yapıldığı ve askerlerin şarapnel parçasıyla yaralandığı öğrenildi.  

Yapılan saldırıda 1’i ağır, yaralanan 4 asker hastaneye kaldırıldı. Durumu ağır olan askerlerden biri şehit olurken, 3 askerlerin de tedavisinin devam ettiği ifade edildi.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Güven Dağı'nda bulunan askeri üs bölgesine PKK'lı teröristlerce sınırın Irak tarafında bulunan Kulika Dağı'ndan füzeli saldırı düzenlendi.

Bölgede teröristlere yönelik düzenlenen operasyonlar devam ediyor.

Diğer taraftan operasyonlara devam eden güvenlik güçleri 114 teröristi etkisiz hale getirdi.

Tunceli’de arama tarama faaliyetlerini yürüten güvenlik güçleri 114 teröristi etkisiz hale getirdi.  Güvenlik güçleri tarafından düzenlenen operasyonlarda çok sayıda sığınak imha edilirken teröristlere ait silah ve mühimmat ele geçirildi.  

Tunceli kırsalında yürütülen operasyonlarında yeşil,  turuncu, mavi ve gri kategorilerinde aranan toplam 114 terörist etkisiz hale getirilirken toplam 150 sığınak imha edildi.

İmha edilen sığınaklarda teröristlere ait, 158 silah, 120 el bombası, 8 adet roket atar ile 42 bin mühimmat ele geçirildiği bilgisine ulaşıldı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş